Czy właściciele psów i kotów mogą otrzymać z tego tytułu wsparcie finansowe w wysokości 500 zł? Jak się okazuje 500+ na zwierzaka to nie żart, lecz specjalna, rządowa akcja, która ma zwalczać problem bezdomności zwierząt. Kto może otrzymać pieniądze?
Pieniądze z rządowego programu przeznaczone są na sterylizację oraz chipowanie zwierzęcia. Wsparcie finansowe uzyskać może każdy właściciel psa lub kota, pod warunkiem że jego miasto lub gmina biorą udział w akcji.

Skontaktować należy się z lokalnym samorządem, by sprawdzić, czy jest szansa na wysterylizowanie zwierzęcia na koszt miasta lub gminy. Pieniądze wypłacane są jednorazowo w celu pokrycia kosztów zabiegu w gabinecie weterynaryjnym.

Zabieg sterylizacji nie tylko pomaga w zwalczeniu problemu bezdomności zwierząt, ale też może wydłużyć życie pupila. Statystyki wskazują, że kastrowane koty mogą żyć nawet 2 razy dłużej, Dzięki założeniu czipa łatwiej będzie z kolei odnaleźć zwierzę w przypadku zaginięcia.

~Samantha

03-11-2023 12:04 0 2

No chyba poje…… jeszcze szmal płacić na jakieś zdechloki i padlinę?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.