W Ośrodku Kultury w Dukli odbył się XVI Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej.
W sali kinowej Ośrodka Kultury w Dukli odbył się XVI Powiatowy Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Oficjalnego otwarcia konkursu, którego celem jest m.in. krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno muzyki oraz promocja lokalnych talentów, dokonał przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, w obecności nauczycieli, opiekunów i uczniów.

Na przesłuchania zgłosiło się blisko 70 wykonawców ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego. Każdy z uczestników przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej.

konkurs patriotyczny w Dukli

Komisja konkursowa w składzie Dorota Świstak, Katarzyna Błaż, Ewa Staroń, oceniała dobór repertuaru, interpretację utworów, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, które wręczali radna Powiatu Krośnieńskiego Józefa Winnicka - Sawczuk i burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

Wybrani laureaci wystąpią 11 listopada podczas koncertu patriotycznego organizowanego w ramach obchodów Powiatowego Święta Niepodległości w Dukli, wtedy też zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody zwycięzcom.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.