W sali Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, odbyło się wyjątkowe wydarzenie "Muzyczne Zaduszki".
Wczoraj (5 listopada) w sali Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce, odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne, które spowodowało szybsze bicie serca miłośników polskiej muzyki. "Muzyczne Zaduszki" to nie tylko koncert, ale również podróż przez niezapomniane przeboje nieżyjących już artystów, którzy na zawsze zapisali się w historii polskiej sceny muzycznej.

To wydarzenie muzyczne przyciągnęło liczne grono miłośników muzyki, mieszkańców gminy Chorkówka oraz gmin sąsiednich. Na scenie pojawiły się zespoły i soliści, działający pod skrzydłami Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

koncert w Chorkówce

Na początek spotkania wybrzmiał instrumentalny utwór "Autumn leaves", który wykonali muzycy sympatyzujący z Centrum Kultury. W instrumentalną sentymentalną podróż zabrali widzów: Sławomir Duplaga (pianino), Krzysztof Konop (pianino i instrumenty elektroniczne), Bartłomiej Bykowski (gitara basowa), Paweł Makiel (gitara basowa i perkusja), Kamil Kasprzyk (instrumenty perkusyjne) oraz Grzegorz Makiel (gitara elektryczna).

Po tym wstępie na scenie zaprezentowali się: Chór Legato który wykonał jedną z najpopularniejszych piosenek Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha". Utwór zaprezentowano a capella w wykonaniu chórzystów, w aranżacji przygotowanej przez Grzegorza Makiela.
Następnie Chór Legato oraz soliści prezentowali utwory kolejnych, równie popularnych wybitnych polskich artystów. Na scenie wybrzmiały takie szlagiery jak: "Bananowy song" - oryginalne wykonywany przez grupę VOX, której założycielem był Witold Paszt. Partie solowe wykonał Grzegorz Bałuka. Utwór "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar wyśpiewała Katarzyna Kasprzyk. Wykonania piosenki "Autsajder" zespołu Dżem podjął się Paweł Bałuka.

Muzyczne Zaduszki w Chorkówce

Następnie sceną zawładnęli najmłodsi wykonawcy należący do dziecięco-młodzieżowego zespołu Zazula. Zuzanna Makiel wykonała piosenkę "Chłopiec z gitarą" z repertuaru Karin Stanek, natomiast Tymon Głowa zaprezentował swój talent w utworze "Kiedy byłem małym chłopcem" Tadeusza Nalepy.

Kolejnym punktem był występ zespołu Indygo. Na zakończenie koncertu ponownie na scenie zaprezentował się Chór Legato.

Każdy wykonawca wniósł do koncertu swoją wyjątkową interpretację utworów, tworząc niepowtarzalną atmosferę zaduszną.

W Chorkówce odbyły się muzczyne zaduszki

Podczas koncertu niezapomniane brzmienia wypełniły sale Gminnego Centrum Kultury, tworząc melancholijną, ale jednocześnie wesołą atmosferę. Wszystko to dzięki interpretacjom największych przebojów polskich artystów, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie trwały ślad w muzyce.

Muzyczne Zaduszki nie tylko pozwoliły publiczności uczcić pamięć nieżyjących już gwiazd, ale także stworzyły przestrzeń do refleksji nad znaczeniem muzyki w naszym życiu. Wydarzenie to pokazało, że nawet po śmierci artyści pozostawiają nam swoje dzieła, które mogą dalej żyć i dotykać serc kolejnych pokoleń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.