Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Krosna został poruszony temat budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krośnie. Czego dowiedzieli się radni?
Jednym z punktów obrad ostatniej sesji Rady Miasta Krosna była informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Krośnie za rok szkolny 2022/2023, którą przedstawił zastępca prezydenta Bronisław Baran.

Mówiąc o Szkole Podstawowej nr 4 mieszczącej się przy ul. Powstańców Śląskich stwierdził, że w przypadku bazy lokalowej tej placówki, priorytetem jest budowa sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Ma to związek między innymi z powstającymi blokami przy ul. Hallera i rozbudowującym się w tym rejonie osiedlem mieszkaniowym.

sp 4 krosno

Bronisław Baran, odpowiadając na pytania radnego Witolda Skiby i przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Krościenko Niżne Jerzego Lorenca stwierdził, że po rozmowach z dyrekcją szkoły, będzie złożony wniosek o ujęcie w projekcie budżetu miasta na przyszły rok środków na projekt techniczny wraz z dokumentacją, wraz z pozwoleniami pod program funkcjonalny.

- W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z firmą projektową i doszliśmy do wniosku, że nie będziemy robić żadnej koncepcji, tylko idziemy w stronę projektu. Będzie to konkretny krok pozwalający nam na choćby złożenie wniosku do Ministerstwa Sportu o uzyskanie dofinansowania na obiekty sportowe przyszkolne, w tym sale gimnastyczne. Oczywiście, jeśli spełnią wymagania techniczne, które są stawiane - powiedział zastępca prezydenta Krosna.

Minimalne warunki dla takiej sali przyszkolnej na którą można uzyskać dofinansowanie to 12x24x6 m.

- My wstępne planujemy, że sala przy SP n 4 będzie miała wymiary 14x28x7,5 m, czyli takie, które pozwolą na uzyskanie certyfikatów związków sportowych na rozgrywanie meczów ligowych - zaznaczył Bronisław Baran.

Dodał też, że był potrzebny czas na przeprowadzenie analiz, jeśli chodzi o lokalizację sali gimnastycznej, o wkomponowanie jej w przestrzeń szkoły między budynki, z których część jest pod ochroną konserwatorską. A jednocześnie chodzi też o to, iż jeśli się uda, żeby nie zburzyć tego, co już jest zrobione, czyli na przykład boiska wielofunkcyjnego.

Elżbieta Wilk, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 7, w skład którego wchodzi także SP nr 4, poinformowała, że do "czwórki" uczęszcza obecnie 324 uczniów w klasach 1-8. Łącznie funkcjonuje 15 oddziałów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.