8 listopada w Szkole Podstawowej w Jedliczu dokonano uroczystego otwarcia pracowni OZE. Nowocześnie wyposażona sala powstała dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Gminę Jedlicze w ramach "Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej" finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W uroczystym przecięcie wstęgi nowoczesnej klasopracowni uczestniczyli: Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie - Adam Skiba, Burmistrz Gminy Jedlicze - Jolanta Urbanik, Radna Sejmiku Województwa - Joanna Bril, wizytator KO w Rzeszowie, wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty - Krzysztof Gierlach, przewodniczący Rady Rodziców Tomasz Pętlak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jedliczu Jolanta Smarzowska oraz uczniowie.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, całej społeczności Szkole Podstawowej w Jedliczu i dobrej współpracy z Burmistrzem Gminy Jedlicze Jolantą Urbanik na realizację zadania Gmina Jedlicze pozyskała finalnie dofinansowanie w wysokości 66 117, 89 zł.

Dzięki środkom powstała pracownia wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne związane z odnawialnymi źródłami energii.

nowoczesna klasopracownia w Jedliczu

Sala została wyremontowana, zmodernizowana i doposażona w niezbędny sprzęt audiowizualny, komputer i monitor interaktywny. Zakupiono meble - stanowiska pracy uczniów i nauczyciela, szafy do przechowywania. Zakupiono  bardzo interesujące pomoce i materiały dydaktyczne (klocki, zestawy do demonstracji praw fizyki, solarnego konika polnego, wiatrak do pomiaru siły wiatru, przepływu prądu, wody, nasłonecznienia, auto napędzane wodą).

Korzystanie z nowoczesnej ekopracowni OZE pozwoli na przeprowadzanie zajęć w sposób efektywny i atrakcyjny dla młodzieży, z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania i technologii informatycznych, zwiększy świadomość uczniów w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii.

nowoczesna klasopracownia w Jedliczu

Podczas otwarcia miała miejsce inna wyjątkowa uroczystość, podczas której nagrodzono laureatów Szkolnego Konkursu Przyrodniczego "Parki narodowe Polski" oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu.

To już kolejna nowoczesna pracownia, która została oddana do użytku w Szkole Podstawowej w Jedliczu. Zaproszeni goście chętnie zwiedzili pomieszczenia istniejących już klasopracowni, w których nauczyciele i uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii nauczania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.