Największe arie operowe świata, wybitni artyści, wieczór z pięknem muzyki klasycznej. W sobotę, 15 sierpnia finałowym koncertem pt. Wieczór z Gwiazdami zakończyła się tegoroczna edycja III Festiwalu Karpackiego Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia.
Do Dworu Kombornia zawitała Muzyka, w najpiękniejszej formie i na światowym poziomie, w wykonaniu Isabelle Ange (sopran liryczny). Ta niezwykła śpiewaczka występuje na europejskich scenach w pierwszych rolach klasyki operowej, takich jak Violetta, Mimi, Aida, Cio Cio San, Micaela, Liu, Tosca, Lisa, Anna, Dolores czy Pamina. Niezwykłemu głosowi towarzyszył Serge Paloyan - wybitny pianista, kompozytor i uznany dyrygent. Swoje bogate muzyczne doświadczenie dzieli między praktykę muzyczną, edukację, zarządzanie zespołami i wiodącymi instytucjami edukacyjnymi. Artyści wykonali największe arie operowe m.in.: Mozarta, Pucciniego, Verdiego, Bizeta. Zebrana licznie publiczność nagrodziła duet owacją na stojąco.

Finałowy koncert III Festiwalu Karpackiego to nie koniec brzmienia muzyki klasycznej w zabytkowej architekturze Dworu Kombornia. Już na przełomie roku kolejne spotkanie z wybitnymi artystami i muzyką klasyczną. Szczegóły wydarzenia niebawem na stronie www.dworkombornia.pl.

Wieczór z Gwiazdami, jak i wszystkie koncerty realizowane w ramach III Festiwalu Karpackiego wspierają szczytne dzieło Opłatka Maltańskiego, dzięki któremu każdego roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia do wspólnego wigilijnego stołu zasiadają potrzebujące rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne. Kwesta prowadzona podczas trwania koncertów w całości została przeznaczona na rzecz wsparcia idei Opłatka Maltańskiego. W grudniu tego roku wieczerza Opłatka Maltańskiego zostanie zorganizowana w Dworze Kombornia. Po raz pierwszy ta akcja charytatywna odbędzie się w Województwie Podkarpackim - organizatorzy planują jednak kolejne, cykliczne wieczerze dla potrzebujących.

Program oraz szersze informacje na temat wydarzeń organizowanych w Dworze Kombornia znajdziecie Państwo na stronie: www.dworkombornia.pl.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.