Studenci, którzy pobierają stypendium socjalne, muszą liczyć się ze sporymi zmianami, które dotyczą progu dochodowego. Zmiany ujednolicają go i podnoszą, co to oznacza dla studentów ubiegających się o wsparcie finansowe?
Ujednolicenie progu dochodowego sprawi, że uczelnie stracą swoją dotychczasową kontrolę nad systemem. Progi dochodowe ustalali rektorzy wespół z samorządami studenckimi, od teraz jednak progi dochodowe są takie same niezależnie od uczelni.

Próg dochodowy został także podniesiony, od teraz dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 1294,40 zł. Jednym z warunków otrzymania świadczenia stypendialnego, jest dostarczenie odpowiedniego zaświadczenia z ośrodka opieki społecznej, potwierdzającego dochód na członka rodziny.

W szczególnych przypadkach student może starać się o wyższą kwotę stypendium, powodem mogą być między innymi studia poza miejscem zamieszkania, które wymagają większych nakładów finansowych, choroba lub niepełnosprawność członka rodziny, lub inne trudności życiowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.