Mieszkańcy Krosna uczcili 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny odprawiona o godzinie 10:30 w Bazylice Farnej pw. Trójcy Świętej w Krośnie koncelebrowaną przez księży z krośnieńskich parafii.

Po mszy świętej pochód z pocztami sztandarowymi, żołnierzami 3. batalionu strzelców podhalańskich im. gen. bryg. Józefa Gizy i harcerzami Hufca ZHP Krosno, przy dźwiękach Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej przeszedł pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krośnie

Na rynku orkiestra odegrała Mazurka Dąbrowskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Krosna Piotr Przytocki, głos zabrali także posłowie RP Joanna Frydrych i Piotr Babinetz.

- Dzięki bohaterstwu naszych przodków żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. To właśnie dzięki nim nasza tutaj obecność jest tylko i wyłącznie naszym wyborem. Dzisiaj spotykamy się po to, aby nie zaginęła pamięć o ludziach, którzy wywalczyli niepodległość dla naszego kraju - podczas uroczystości mówił Prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krośnie

W trakcie uroczystości liczne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego, co jest wyrazem szacunku i pamięci o tej wybitnej postaci. Następnie, w hołdzie dla tradycji wojskowych, wykonano Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, co dodatkowo podkreśliło patriotyczny charakter wydarzenia.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krośnie

Na zakończenie odbyła się defilada po krośnieńskim rynku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~Krościeniak

11-11-2023 17:34 0 10

Jożem z Solidarności też był.
Odpowiedz

~zus

11-11-2023 14:40 1 15

Baran , Kubit i Przytocki - emeryturę czas zacząć
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.