11 listopada, jak co roku, w Gminie Miejsce Piastowe obchodzono Święto Niepodległości.
W tym dniu odbyły się liczne uroczystości, w których wzięli udział mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji i organizacji oraz uczniowie i nauczyciele.

Szczególnym wydarzeniem obchodów Święta Niepodległości w Gminie Miejsce Piastowe był marsz "Połączeni flagą" (czytaj więcej: Ponieśli 200 metrową flagę). Wzięło w nim udział ponad 250 osób, które przemaszerowały ulicami Miejsca Piastowego z biało-czerwoną flagą o długości 200 metrów.

Wójt Gminy Dorota Chilik wzięła również udział w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej śmierć Jana Pelczara, więźnia obozu koncentracyjnego w Dachau, które miało miejsce przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rogach.

występ w Targowiskach

Oprócz tego, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach oraz Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łężanach przygotowali programy artystyczne, które przypomniały o historii Polski i jej bohaterach. Młodzi artyści pokazali, że miłość do Ojczyzny to nie tylko suche słowa, ale także konkretne działania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.