Harcerki i harcerze z 19 Drużyny Harcerskiej "Invictus" im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi przedstawili spektakl "Lawa" na motywach III części Dziadów Adama Mickiewicza.
Kontynuując wspólne świętowanie odzyskania niepodległości w niedzielny wieczór (12 listopada) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu miała miejsce premiera spektaklu "Lawa" na motywach III części Dziadów Adama Mickiewicza w wykonaniu harcerek i harcerzy z 19 Drużyny Harcerskiej "Invictus" im. Józefa Piłsudskiego w Jaszczwi. Widowisko wyreżyserował hm. Piotr Lubaś.

Spektakl nie tylko przybliżył wybitne dzieło Adama Mickiewicza, ale przede wszystkim pozwolił spojrzeć na to dzieło od strony bohaterów: ich problemów, dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji.

spektakl Lawa w Jedliczu

Dzięki wspaniałej grze młodych aktorów ubranych w sugestywne kostiumy, oraz oryginalnej scenografii i muzyce widzowie mogli wczuć się w postać Konrada oraz utożsamić z młodymi bohaterami dzieła Mickiewicza. Okazało się, że utwór Mickiewicza zawiera wciąż aktualne przesłanie mówiące o patriotyzmie i gotowości poświęcenia się za kraj.

Publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła salę GOK nagrodziła wykonawców owacją na stojąco.

~Widz

14-11-2023 20:27 0 0

Piękne przedstawienie! Gratulacje!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.