W programie "Mój prąd" pojawiły się spore zmiany, od teraz o dofinansowanie mogą starać się też osoby, które otrzymały już dofinansowanie fotowoltaiki, korzystając z innej, rządowej inicjatywy.
Rozszerzenie programu o dodatkowych beneficjentów podyktowane jest zwiększeniem dostępnych środków, na program "Mój Prąd". Budżet programu sięga już miliona złotych. Dofinansowanie wynieść może nawet 60 tysięcy złotych.

Od niedawna z programu "Mój Prąd" skorzystać mogą również osoby, które otrzymały już dotacje finansowe w ramach Czystego Powietrza. Maksymalna suma wszystkich dotacji z programu "Mój Prąd" to 58 tysięcy złotych, w skład czego wchodzi:
 • do 5 tys. zł na magazyny ciepła;

 • do 16 tys. zł na magazyny energii elektrycznej,

 • do 28,5 tys. zł na pompy ciepła,

 • do 3 tys. zł na system zarządzania energią,

 • do 3,5 tys. zł na kolektory słoneczne.

 • O dofinansowanie z rządowego programu ubiegać się mogą osoby, które przyłączą mikroinstalację fotowoltaiczną do sieci elektroenergetycznej i rozliczają się w systemie net-billing.

  Osoby, które chcą skorzystać z dofinansowania, muszą się spieszyć, gdyż termin składania wniosków upływa 22 grudnia 2023 roku. Wnioski składać można bardzo łatwo, poprzez oficjalną, rządową stronę internetową programu. Znaleźć tam można listę wszystkich dokumentów niezbędnych do tego, by wniosek był kompletny. Istnieje możliwość, że zbieranie wniosków skończy się wcześniej, jeżeli wyczerpią się środki z budżetu.

  Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.