Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie poinformował, że 20 listopada br. zostanie otwarty przebudowany parking płatny (strefa B), zlokalizowany naprzeciwko budynku pralni.
Na terenie parkingu znajduje się 212 miejsc parkingowych dostępnych całodobowo, w tym 6 miejsc dla niepełnosprawnych. Chodniki i miejsca postojowe wykonane są z kostki betonowej, natomiast drogi wewnętrzne z nawierzchni asfaltowej.

System parkingowy


Parking zorganizowany jest w systemie szlabanowym, posiada dwa niezależne wjazdy i wyjazdy. Rozliczenie postoju odbywa się w kasach parkingowych zlokalizowanych na parkingu (nie przy szlabanach wyjazdowych). Zintegrowany system parkingowy umożliwia rozliczenie pobranego przy wjeździe biletu w dowolnej kasie oraz wyjazd z parkingu przez dowolny szlaban wyjazdowy. Po opłaceniu należności kierowca ma 15 minut na wyjazd z parkingu. Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne.

Kasy parkingowe przyjmują banknoty o nominale 10 zł, 20 zł, 50 zł, monety o nominale 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł oraz umożliwiają dokonanie płatności zbliżeniowo kartą płatnicza lub blikiem.
Zamontowany na parkingu system rozpoznawania tablic rejestracyjnych umożliwia identyfikację pojazdu i automatyczne otwieranie szlabanu wyjazdowego po rozliczeniu postoju lub w przypadku darmowego wyjazdu.

Zasady parkowania w strefie A (naprzeciwko wejścia głównego do szpitala) pozostają bez zmian.
Opłata za korzystanie z parkingu w strefie A i B wynosi:
- za postój do 30 minut opłata wynosi - 0,00 zł,
- za postój od 31 minut do 60 minut opłata wynosi - 2,00 zł,
- za postój dłuższy niż 60 minut, za każdą kolejną rozpoczętą godzinę opłata wynosi - 2,00 zł
- opłata za utratę biletu parkingowego wynosi - 30,00 zł.

Co się zmieniło?


W ramach inwestycji, która trwała od lutego do listopada 2023 roku, wykonano oprócz miejsc parkingowych kanalizację deszczową wyposażoną w zbiorniki retencyjne oraz separator substancji ropopochodnych, wybudowano i przebudowano drogi wewnętrzne i jezdnie (w tym budowa ronda), przebudowano linie kablowe elektroenergetyczne zasilające kompleks budynków szpitala, wykonano nowe oznakowanie dróg i parkingu wynikające z przebudowy wewnętrznych ciągów komunikacyjnych, wybudowano oraz wyremontowano chodniki i ciągi pieszych z kostki betonowej, zagospodarowano tereny zielone, wykonano system monitoringu, system parkingowy oraz oświetlenie terenu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania: "Poprawa dostępności do kompleksu budynków Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie poprzez przebudowę układu komunikacyjnego i parkingów etap I". Wartość inwestycji to 4 664 249,68 zł, z czego budżet Województwa Podkarpackiego: 4 570 498,26 zł i środki własne: 93 751,42 zł.

~olop

20-11-2023 18:25 0 2

A ten parking to za czyje pieniądze wybudowali, że żądają opłat ?
Odpowiedz

~dziadek

19-11-2023 13:55 1 10

Zbudowano parking i teraz trzeba wydoić z parkujących kasę. Bo "piniendzy ni ma ma i nie bedzie" -jak mówił minister Vicek. Gdzie człowiek nie pojedzie tam cię doją z piniendzy.
Odpowiedz

~ttt

17-11-2023 19:20 1 20

Można zrobić postój 30 minut za darmo? Można. Niech się Urząd Miasta Krosna uczy jak powinna wyglądać strefa parkowania przyjazna mieszkańcom.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.