Zapraszamy na wykład prof. Andrzeja Olejko pt. "Czy o jedną przełęcz za daleko ?" Dukielska wiosna 1915 roku, który odbędzie się w czwartek 30 listopada 2023 r. o godz. 17:00.
Wykład prof. Andrzeja Olejko pt. "Czy o jedną przełęcz za daleko ?" Dukielska wiosna 1915 roku

30 listopada (czwartek) 2023 r. o godz. 17:00
Muzeum Historyczne-Pałac w Dukli
ul. Trakt Węgierski 5
38-450 Dukla

Przed wykładem będzie możliwość zakupu publikacji Andrzeja Olejki od Wydawnictwa Ruthenus.

Andrzej Olejko - polski historyk, doktor habilitowany prof. PWSTE (wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu), specjalizujący się w historii wojskowości i problematyce lotniczej. Poza bogatym dorobkiem naukowym zajmuje się popularyzacją historii wojskowości, początkowo na falach Radia "Bieszczady", od 2009 r. prowadzi wraz z red. Jerzym Pasierbem w "Polskim Radiu Rzeszów" cykliczny program "Bitwy, Kampanie, Militaria". Jest twórcą programu "Zakamarki Przeszłości" ukazującego się cyklicznie od 2007 r. w TVP Rzeszów. Autor, współautor, redaktor i współredaktorem wielu pozycji książkowych oraz artykułów. W wydawnictwie Ruthenus opublikował takie prace jak: "Lotnicze tradycje Bieszczadów", "Bieszczadzka niepodległość. Zapomniana wojna polsko-ukraińska w Bieszczadach" oraz wspólnie z dr Jurij Fatułą "Manyłowa 1915. Bieszczadzki Epizod Wielkiej Wojny". Od 2018 r. kieruje Radą Naukową Muzeum 303 im. Ppłk. Pil. Jana Zumbacha w Napoleonie. W 2020 r. prowadził narrację historyczną z okazji 100. rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk oraz w 100. rocznicę Święta Kawalerii Polskiej. Od 2022 r. członek Rady Naukowej Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.