Za nami 36 tydzień robót budowlanych na S19 od węzła Krosno w Iskrzyni do węzła Miejsce Piastowe. Jakie prace są obecnie wykonywane?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie poinformowała o postępie prac na budowanym odcinku S19 od węzła Krosno w Iskrzyni do węzła Miejsce Piastowe.

Między innymi w branży drogowej trwa odhumusowanie (w ostatnim tygodniu odhumusowano 1 800 m szesc. terenu), wykonywane są wykopy w gruntach nieskalistych (w ostatnim tygodniu - 6 500 m sześc.), wykonywane są wykopy w gruntach skalistych (w ostatnim tygodniu - 1 000 m sześc.) oraz wykonywane są nasypy: w ostatnim tygodniu - 2 500 m sześc.

W branży mostowej prowadzono prace na wszystkich obiektach.

- Głównie było to betonowanie - beton ustroju nośnego, podpór i skrzydeł i zbrojenie stalą. Na moście MS-1/19 ułożono 26 sztuk prefabrykatów betonowych sprężonych oraz osadzano znaki wysokościowe na ustroju nośnym, ścianach bocznych i korpusie, a także osadzano stałe punkty wysokościowe. W obrębie obiektów wykonywano również wykopy fundamentowe i prowadzono wymianę gruntu na grunty stabilizowany cementem - poinformowała Joanna Rarus z GDDKiA w Rzeszowie.

Prowadzone są również roboty w branży teletechnicznej i sanitarnej.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Krosno do węzła Miejsce Piastowe realizowany jest przez konsorcjum Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Wartość kontraktu to 365 074 863,34 zł. Zakończenie prac zaplanowano w III kwartale 2025 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.