Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie zorganizowała po raz pierwszy w Krośnie Ogólnopolskie Zawody Robotyczne "RobON". Sprawdź, kto zwyciężył.
Dzisiaj (25 listopada) po raz pierwszy w Krośnie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Robotyczne "RobON". Zorganizowała je Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie w kampusie techniczno-sportowym przy ul. Wyspiańskiego.

Dr Agnieszka Woźniak, prorektor ds. rozwoju PANS w Krośnie zaznacza, że pomysł na zorganizowanie zawodów robotycznych zrodził się ponad rok temu po rozmowach z dyrektorami krośnieńskich szkół ponadpodstawowych oraz przedstawicielami firm.


- Twierdzili, że takie zawody organizowane są w kraju, cieszą się bardzo dużą popularnością i pewnie tutaj też cieszyłyby się zainteresowaniem wśród uczniów. Także rozmawiając z przedstawicielami firm, które są związane z nowoczesnymi technologiami, ciągle słyszę o potrzebie rozwoju robotyki, automatyki, że w tą stronę idzie przemysł i warto młodzież ukierunkowywać w tym temacie, by stawała się jak najbardziej kreatywna - powiedziała dr Agnieszka Woźniak.

W pierwszej edycji zawodów, z zaproszenia PANS, skorzystało około 30 drużyn z różnych części Polski reprezentujących szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe.

Roboty oceniane były w czterech kategoriach: Line folower, Lego Sumo, Sumo, Freestyle. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Temu niezwykłemu wydarzeniu towarzyszyły prezentacje Studenckich Kół Naukowych PANS, wykłady tematyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci i współczesnej robotyki oraz stoiska promocyjne sponsorów i partnerów.

Patronat honorowy sprawowali rektor PANS w Krośnie dr hab. Zbigniew Barabasz i prezydent Krosna Piotr Przytocki. Jednym z patronów medialnych był portal terazKrosno.pl, a RobON 2023 wsparli: PKO Bank Polski, firma ERKO, firma Splast, Agencja Marketingowa KS, Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, Podkarpackie Centrum Innowacji, firma ASTOR.

RobON 2023 - wyniki


Line folower
1. JDM - Linev2
Zespół Szkół nr. 3 w Jaśle (Damian Iwanicki, Jakub Lechwar, Mateusz Zagórski)
2. Ye_Kan
I LO Rzeszów (Michał Głowacki)
3. Kanye555
Uniwersytet Rzeszowski (Anna Głowacka, Maciej Głowacki)


Lego Sumo
1. Johnson
ZS nr 3 w Jaśle (Dawid Dziadosz, Krystian Marszałek opiekun: Dominik Mitoraj)
2. Rzit_5
Politechnika Rzeszowska (Marek Giża)
3. Sumo Rzit
Politechnika Rzeszowska (Jakub Remiśko)

Sumo
1. Sumuś
ZS nr 3 Jasło (Damian Iwanicki, Jakub Lechwar, Mateusz Zagórski)
2. Symuś
ZS nr 3 Jasło (Dawid Dziadosz, Krystian Marszałek)

Freestyle
1. Zebulon & Zebulon 2.0
Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków (Mateusz Szynal, Jakub Mazur, Jakub Sikora, Sebastian Soczawa, Krzysztof Niedziela)
2. JDM Dzik
ZS nr 3 Jasło (Damian Iwanicki, Jakub Lechwar, Mateusz Zagórski)
3. Cyber Pansik
Państwowa Akademia Nauk Stosowanych Krosno (Kacper Guzik, Paweł Szafrański)
3. Robosun
Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie (Krzysztof Kubacki, Jakub Ostalecki,Wiktor Guzik)

Nagroda publiczności
Cyber PANSIK
PANS Krosno (Kacper Guzik, Paweł Szafrański)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.