Sześć drużyn rywalizowało w Głowience w XI Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminne Centrum i Biblioteka w Miejscu Piastowym, Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krośnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Głowience oraz Szkoła Podstawowa im. Benedykta Wierdaka w Głowience zaprosili w sobotę (25 listopada) do hali sportowej przy szkole w Głowience na 11. już edycję turnieju piłki siatkowej jednostek OSP z powiatu krośnieńskiego.

XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek OSP

W oficjalnym otwarciu turnieju wzięli udział między innymi wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie Krzysztof Podkul, zastępca komendanta miejskiego PSP w Krośnie bryg. Krzysztof Marszałek, przewodniczący Rady Gminy Miejsce Piastowe Wiesław Habrat wraz z zastępcą przewodniczącego Januszem Lenikiem, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOZP RP w Miejscu Piastowym Józef Sidor.

W tym roku na zaproszenie odpowiedziało sześć drużyn, które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizacja odbywała się do dwóch wygranych setów, a mecze rozgrywane były do 21 punktów, a ewentualny trzeci do 15.

XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Jednostek OSP

W grupie A zwyciężyła OSP Moderówka, przed gospodarzami z Głowienki i drużyną Olsavce ze Słowacji. W grupie B najlepszym okazał się zespół reprezentujący OSP z Targowisk przed OSP z Bratkówki i drużyną z KM PSP w Krośnie.

W półfinałach Moderówka zwyciężyła Bratkówkę, a Targowiska pokonały Głowienkę.

W wielkim finale OSP Moderówka wygrała z OSP Targowiska 2-0, a w meczu o III miejsce Bratkówka zwyciężyła Głowienkę również 2-0. Cztery najlepsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a dwa pozostałe dyplomy za udział. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Jana Simova (Olsavce).

Mecze sędziowali Janusz Eustachiewicz i Jerzy Janusz. Zawody prowadził Leszek Zajdel.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.