Ceny cukru na całym świecie znów poszybowały w górę. Zapasy są coraz mniejsze, a ceny najwyższe od 12 lat. Sytuacja na rynku niepokoi, co jednak oznacza to dla konsumentów? Czy należy robić zapasy lub liczyć się z tym, że przed świętami cukru w sklepach nie będzie?
Najwyższe ceny cukru od 12 lat i najmniejsze zapasy od 14 lat. Tak prezentuje się rynkowa sytuacja związana z cukrem, który już od dłuższego czasu staje się symbolem drożyzny i deficytowego towaru. Powodem tak złej sytuacji są zmiany klimatyczne, negatywnie wpływające na uprawy rolników. Największe problemy dotyczą głównych eksporterów cukru z Azji oraz wschodniej Europy. Co to oznacza dla Polski?

Eksperci uspokajają, mimo niepokoju na rynku, sytuacja w Polsce jest stabilna. Tegoroczna, krajowa produkcja w całości pokryje zapotrzebowanie konsumentów. Cukru w Polsce nie zabraknie, jego ceny nie powinny też znacząco wzrosnąć w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie należy robić zapasów, gdyż w okresie przedświątecznym będzie można normalnie zrobić zakupy.

Na koniec warto wspomnieć, że w obliczu rosnących cen cukru, warto regularnie sprawdzać aktualne promocje w lokalnych sklepach, dostępne na naszym portalu w specjalnej sekcji. Zachęcamy do korzystania z tej funkcji, aby znaleźć najlepsze oferty i oszczędzać na codziennych zakupach.

Gazetki promocyjne: https://www.terazkrosno.pl/gazetki-promocyjne
Promocyjne produkty: https://www.terazkrosno.pl/produkty-z-gazetek

~stary nauczyciel

02-12-2023 20:11 5 9

Gabriel Janowski żyje i ma się dobrze. To właśnie on próbował ratować wszystkie polskie cukrownie, lecz mu się nie udało, bo zrobiono z niego wariata jakimiś lekami. Boże ilu ludzi z wierchuszki powinno siedzieć?
Odpowiedz

~Woj1

30-11-2023 08:45 5 13

Stary Nauczycielu! Masz rację, warto dodać, że likwidowano cukrownie sprywatyzowane w obce ręce. Przypadkiem akurat w ręce naszych sąsiadów, którzy mimo tych likwidacji i tak dominują na rynku. To prawdziwy cud, że udało się przynajmniej ocalić część przemysłu cukrowego i utworzyć Polski Cukier. Ale jak się starano do tego niedopuścić, łącznie z akcją przeciwko śp. posłowi Gabrielowi Janowskiemu w sejmie.
PS. Niezbadane są kryteria usuwania komentarzy na tym portalu.
Odpowiedz

~daro77

29-11-2023 16:45 12 7

sami ludzie tuska wybrali terazdo rzadzenia to nie placz chcialbym zeby cukier byl po 20 zl i chleb tez po 20 paliwo po 10 zl o to cie panie tusk bardzo prosze i dalej bede na pana glosowal niech zyje tusk
Odpowiedz

~stary nauczyciel

29-11-2023 15:17 9 30

Cukru w sklepach nie zabraknie, co najwyżej wzrośnie jego cena. Za poprzednich rządów w latach 2007 - 2015 zlikwidowano w Polsce kilka cukrowni. To spowodowało zmniejszenie krajowej produkcji, a co za tym idzie zwiększenie importu z zagranicy. Róbcie tak dalej, zaraz to zróbcie sprzedajcie wszystko i od sąsiadów kupcie. Boże dokąd zmierzamy?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.