Krośnieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego taksówkarza. 40-letni mieszkaniec Krosna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj (30 listopada) około godz. 10, policjanci otrzymali informację o jadącej w kierunku Krosna taksówce, której kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd na Al. Jana Pawał II w Krośnie i zatrzymali go do kontroli.

- Za kierownicą opla siedział 40-latek, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia interweniujących policjantów. Kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście, nie przewoził swoim samochodem innych osób - poinformował podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu 40-latkowi i uniemożliwili kontynuowanie podróży. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia.

Policja po raz kolejny apeluje, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu! Kierowanie w stanie nietrzeźwości, to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim zagrożenie życia i zdrowia kierującego, podróżujących z nim pasażerów, a także innych użytkowników drogi.

~Rolniks

04-12-2023 08:01 5 7

Wesoły taksówkarz był, 2-bańki na blacie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.