W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie uruchomiona została wirtualna strzelnica. Miasto Krosno otrzymało na nią dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.
Dzisiaj (7 grudnia) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie, popularnym "Szpetnarze" otwarta została oficjalnie nowa wirtualna strzelnica.

Nowoczesna strzelnica została utworzona w pomieszczeniu, gdzie wcześniej była mała sala gimnastyczna. Bogdan Skotnicki, dyrektor ZSP nr 2 w Krośnie powiedział, że będzie ona służyć nie tylko uczniom "Szpetnara", ale również z innych szkół ponadpodstawowych w mieście oraz uczniom szkół podstawowych w ramach przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa".

Bogdan Skotnicki
Bogdan Skotnicki

- W podstawie programowej od roku szkolnego 2024/2025 będzie obowiązkowy moduł dotyczący szkolenia strzeleckiego na poziomie szkół średnich oraz przygotowania do szkolenia strzeleckiego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Nasza strzelnica będzie miała również na celu realizację tych treści programowych - powiedział dyrektor Bogdan Skotnicki.

Na wirtualnej strzelnicy będą mogły się odbywać symulacje różnego rodzaju strzelań laserowych przy pomocy replik karabinków oraz pistoletów. Szkolenia i zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli - operatorów, którzy przeszli specjalistyczne szkolenia.

Nowa strzelnica w Krośnie

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział między innymi przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, prezydent Krosna Piotr Przytocki, zastępca prezydenta Bronisław Baran, mjr Michał Piecuch, szef Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle, o. Piotr Micał, proboszcz parafii franciszkańskiej oraz Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego Ligii Obrony Kraju w Krośnie, który wręczył zastępcy prezydenta Krosna Bronisławowi Baranowi odznaczenie za wybitne zasługi dla wojewódzkiej organizacji Ligii Obrony Kraju w Rzeszowie.

- Czas na przygotowanie projektu był bardzo krótki, ale się udało się go przygotować oraz, co jest najważniejsze, pozyskać dotację. Dzisiaj możemy oglądać efekt końcowy, czyli pracownię, która będzie wsparciem dla prowadzonych zajęć, a także pozwoli na doskonalenie umiejętności strzeleckich - powiedział prezydent Piotr Przytocki.

Nowa strzelnica w Krośnie

Miasto Krosno na powstanie wirtualnej strzelnicy otrzymało blisko 150 tys. zł z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu "Strzelnica w powiecie 2023". Całkowita wartość inwestycji to 188,8 tys. zł. Krosno przeznaczyło z własnego budżetu blisko 40 tys. zł.

~Noname

07-12-2023 18:52 7 4

No bez proboszcza to otwarcie by nie przeszło...
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.