Nie wiesz, jak szybko sprawdzić, czy twoje auto posiada ważne OC? Wystarczy ci smartfon z dostępem do internetu oraz znajomość numeru rejestracyjnego lub VIN samochodu.
W 2024 roku kary za brak ważnego OC nakładane na właścicieli pojazdów będą bardzo wysokie. Maksymalne kary sięgną nawet 8,6 tys. złotych. Z tego względu warto pilnować terminów płatności ubezpieczenia i unikać prowadzenia pojazdu, który nie ma uiszczonych ważnych opłat. Co w sytuacji, gdy właściciel nie jest pewny, czy samochód ma ważne OC? Aktualnie, można to sprawdzić szybko i bezproblemowo.

Informacja o ważnym OC będzie szczególnie potrzebna w sytuacjach, takich jak kolizja czy wypadek na drodze. Również podczas kupowania używanego samochodu od prywatnego właściciela warto sprawdzić, czy informacje, jakie podaje, dotyczące OC są prawdziwe.

Do sprawdzenia OC wystarczy smartfon z dostępem do internetu. W celu uzyskania potrzebnych informacji wejść należy na stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (www.ufg.pl), a następnie wypełnić jedno z dwóch pól - numer rejestracyjny lub VIN. Klikając przycisk "Sprawdź", można zyskać dostęp do informacji na temat ważnego ubezpieczenia OC na dany dzień oraz numer polisy i nazwę zakładu ubezpieczeniowego.

Nie tylko Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pozwala na sprawdzenie ważności polisy, można to również zrobić przez aplikację mobilną "Na wypadek".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.