W Jedliczu odbyło się święto ludzi kultury Gminy Jedlicze, podczas którego Burmistrz Jolanta Urbanik uhonorowała osoby szczególnie zaangażowane w życie kulturalne.
Zimowe niedzielne popołudnie, sala Gminnego Ośrodka Kultury ozdobiona pracami uczestników świątecznych konkursów, liczne nagrody i wyróżnienia, a wszystko okraszone występami młodych artystów i projekcją filmu. Wczoraj, 10 grudnia w Jedliczu odbyło się święto ludzi kultury Gminy Jedlicze, podczas którego Burmistrz Jolanta Urbanik uhonorowała osoby szczególnie zaangażowane w życie kulturalne.

wręczenie nagród w Jedliczu

Ludzie kultury stoją na straży najbardziej autentycznego dziedzictwa ludzkości i tworzą przyszłość narodów. W ich rękach znajduje się cywilizacja.
W tych słowach wielki Polak św. Jan Paweł II zawarł jasny przekaz, który mówi jak niezwykle istotną częścią naszego życia jest kultura i ludzie dbający o jej pielęgnowanie. Wczorajsza uroczystość tylko to potwierdza i napawa dużym optymizmem, bowiem na scenie jedlickiego GOK-u pojawiły się talenty o przekroju kilku pokoleń.

Uroczystość miała kameralny charakter, a poszczególne punkty programu przeplatały się z jej motywem przewodnim jaki stanowiły Nagrody Osobowości Kultury. Te szczególne wyróżnienia z rąk Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik, której asystował Zastępca Rafał Gomułka, odebrały następujące osoby:
- Joanna Dyląg-Faliszek
- Alina Peszko
- Ludwik Twardzik
- Patrycja Longawa
- Bogdan Miszczak

Na twarzach twórców widać było głębokie wzruszenie i ogromną radość.

wręczenie nagród w Jedliczu

W trakcie tego sympatycznego wieczoru odbyło się podsumowanie Konkursu na Najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Burmistrz wraz z zastępcą uhonorowali blisko 20 laureatów w trzech kategoriach wiekowych, a zaszczytny tytuł Grand Prix odebrała Michalina Lorens, mieszkanka Jedlicza.

Swoje muzyczne talenty prezentowali dobrze nam znani młodzi artyści z Gminy Jedlicze: na pianinie pięknie zagrała Adriana Waszeciak, a patriotyczne utwory wykonali Nikola Ciupa i Hubert Piękoś. Zaśpiewała także Gabriela Kmon z Korczyny, która dała się poznać szerszej publiczności dzięki roli w filmie nominowanym do Oscara "Zimna Wojna", w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.