Hala Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu stała się areną sportowych emocji. W miniony weekend odbyła się siedemnasta edycja Memoriału Bogusława Dziury w Strzelectwie Sportowym.
W dniach 8 - 9 grudnia w hali GOSiR w Jedliczu odbyła się kolejna, siedemnasta już edycja Memoriału Bogusława Dziury w Strzelectwie Sportowym.

W piątek, w pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęło ogółem 118 uczniów łącznie z 14 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczniowie rywalizowali w konkurencji karabinu pneumatycznego 10 strzałów na dystansie 10 metrów indywidualnie oraz drużynowo. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 ceremonią otwarcia, którą poprowadziła Grażyna Twardzik nauczyciel z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.

memoriał w Jedliczu

Na wstępie wprowadzone i powitane zostały wszystkie reprezentacje szkół biorących udział w zawodach oraz przedstawieni zostali zaproszeni goście w osobach: Ryszarda Dziury Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu, Piotra Woźniaka Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu, Marcina Józefowicza Radnego Powiatu Krośnieńskiego, Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu Ewy Machowskiej, Dyrektora Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu Mariusza Kielara oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciecha Florczaka.

Dalszą część uroczystości uświetnił krótki rys historyczny przybliżający uczestnikom postać Bogusława Dziury, przedstawiony przez Małgorzatę Kusiak nauczyciela z Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu oraz pokaz musztry paradnej przygotowany przez uczniów klasy wojskowej LO w Jedliczu.
W trakcie uroczystej ceremonii otwarcia miało miejsce jeszcze jedno podniosłe wydarzenie. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego 16 listopada 2023 r. Andrzeja Cynarskiego - nauczyciela ZS im. AK i LO w Jedliczu - pomysłodawcy, twórcy i organizatora Memoriału.

W sobotę 9 grudnia, w drugim dniu Memoriału, rywalizację toczyli zawodnicy zrzeszeni w 9 klubach strzeleckich z Małopolski, Lubelszczyzny i Podkarpacia. W tych zawodach udział wzięło 78 osób. Rywalizacja rozgrywała się w konkurencjach pistoletu i karabinu pneumatycznego w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

memoriał Dziury w Jedliczu

Po odbyciu wszystkich strzelań nastąpiło ostateczne podsumowanie Memoriału i wręczenie nagród. Nagrody wręczali syn Bogusława Dziury oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak.
Nad prawidłowym przebiegiem dwudniowych zmagań czuwali: Sędzia główny zawodów Krzysztof Wałęga, Przewodniczący Komisji RTS Szymon Sajdak, Obserwator Podkarpackiego WZSS Tomasz Jerzak oraz Sędzia główny strzelań Wojciech Zajdel.

Zakończenia zawodów dokonał Ryszard Dziura, który podziękował wszystkim uczestnikom za udział, za sportową i zaciętą rywalizację oraz za to, że po raz kolejny uczczona została pamięć jego ojca - Bogusława Dziury.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.