Sala Widowiskowa "Wczasowicz", pełniąca funkcję kulturalnego serca uzdrowiska, niedawno przeszła znaczącą transformację. Zabytkowy charakter i reprezentacyjny wygląd sali były zawsze jej atutami, lecz czas i intensywne użytkowanie odcisnęły na niej swoje piętno. Po niemal czterech dekadach, przyszedł czas na odświeżenie i modernizację.
Przez lata, elementy wyposażenia sali takie jak kotary, kurtyny i krzesła, choć niegdyś stanowiły jej ozdobę, z biegiem czasu straciły na jakości i funkcjonalności. Układ kinowy krzeseł, choć klasyczny, ograniczał możliwość organizowania różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

Zmiana ta była nie tylko oczekiwana, ale wręcz upragniona przez kuracjuszy i władze gminy Iwonicz-Zdrój. Inwestycja, mająca na celu doposażenie i odnowienie sali, została zrealizowana z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wymieniono kotary sceniczne i okienne, a także zakupiono 150 nowych krzeseł oraz 30 stolików. Te zmiany otwierają nowe możliwości aranżacji przestrzeni, umożliwiając organizację szerokiej gamy wydarzeń kulturalnych.

sala wczasowicz w Iwoniczu-Zdroju

Realizacja tego ambitnego projektu była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Funduszy Promocji Kultury. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 142 168 zł, z czego blisko 76 tys. zł stanowiło dofinansowanie.

Katalog firm - Meble na wymiar


Teraz, kiedy Sala Widowiskowa "Wczasowicz" zyskała nowy blask, zapraszamy do odwiedzenia i uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach kulturalnych (zobacz: Kalendarz wydarzeń). Jest to doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się o efektach przeprowadzonej modernizacji i ponownie odkryć to wyjątkowe miejsce.

~Dominik

29-12-2023 14:06 3 3

Wygląda jak klub seniora a co z młodzieżą zero miejsc dla nich czym wy chcecie ich zachęcać występami Lubatowian czy innymi pierdołami tylko pod siebie?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.