Posłuchaj:

Społeczność Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się dzisiaj na tradycyjnej wigilii.
Dzisiaj (14 grudnia) w restauracji Elwit w Krośnie spotkali się na tradycyjnej wigilii reprezentanci wszystkich placówek należących do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie. Było to pierwsze spotkanie wigilijne zorganizowane w takiej formie.

Wigilia w PSONI w Krośnie 2023

- Jego celem jest integracja naszych placówek, a zbliżające się święta Bożego Narodzenia są bardzo dobrą okazją do tego. Spotykają się osoby niepełnosprawne z naszych placówek oraz ich rodzice. Jest to również okazja do wspólnego poznania się, gdyż na pewno nie wszyscy z różnych naszych placówek się znają - powiedział Zbigniew Hus, wiceprzewodniczący Zarządu Koła PSONI w Krośnie.

Uczestnicy spotkania powitani zostali staropolskim polonezem. Jasełka pod okiem opiekunów przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Nie mogło zabraknąć też wspólnego łamania się opłatkiem oraz tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Życzenia wszystkim uczestnikom spotkania złożyli radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril oraz przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit i zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran.

Wigilia w PSONI w Krośnie 2023

- Działamy już od ponad 40 lat. W tym czasie powstało wiele wspaniałych rzeczy przez ludzi i dla ludzi, miejsc, gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą się kształcić, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także pracować - dodał Grzegorz Bliźniak, przewodniczący Zarządu Koła PSONI w Krośnie.

Obecnie PSONI Koło w Krośnie prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy w Krośnie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Potoku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krośnie, Zakład Aktywności Zawodowej nr 1 w Krośnie, Zakład Aktywności Zawodowej nr 2 w Krośnie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Krośnie oraz Mieszkalnictwo Wspomagane w Potoku.

Wigilia w PSONI w Krośnie 2023

A już w najbliższy weekend (16 i 17 grudnia) PSONI Koło w Krośnie zaprasza na świąteczny jarmark rękodzieła do Galerii VIVO Krosno. Na stoisku będą czekać piękne i oryginalne ozdoby świąteczne wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie.

Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację zawodową i społeczną osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.