Przy Szkole Podstawowej w Tylawie otwarta została nowo wybudowana hala sportowa.
W środę (6 grudnia) uroczyście została otwarta hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Tylawie, na którą z niecierpliwością czekali mieszkańcy. Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu Mazurka Dąbrowskiego i programu artystycznego przygotowanego przez nauczycieli i uczniów ze szkoły w Tylawie. Hala została poświęcona przez ks. proboszcza Janusza Zagóla.

Prace budowlane rozpoczęły się w drugiej połowie 2022 roku, a pozwolenie na użytkowanie uzyskano w sierpniu br. Obiekt kosztował ponad 3,4 mln zł z czego 1,2 mln zł gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska natomiast pozostała część pochodzi ze środków własnych Gminy Dukla.

otwarcie hali w Tylawie

Hala ma bezkolizyjne połączenie z budynkiem szkolnym. Jej wysokość to 7,15 m. Łączna powierzchnia użytkowa, która została wyposażona w nowy sprzęt umożliwiający uprawianie popularnych dyscyplin sportowych to 389,77 m2. Boisko stanowi 287,38 m², a pozostała część to zaplecze z szatnią, komunikacją, toaletami, pomieszczenia gospodarcze, magazyny na sprzęt sportowy, a także pokój dla nauczycieli prowadzących zajęcia wychowania fizycznego i pokój pierwszej pomocy. Obiekt przystosowany jest do dla osób niepełnosprawnych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.