Nadchodzący rok będzie bardzo wymagający dla kierowców, na których czeka sporo zmian oraz związanych z tym obowiązków.
Szykować się należy nie tylko na wymianę prawa jazdy, ale też pewnego elementu, który jest nieobowiązkowy od ponad 20 lat, a wciąż ma go jeszcze około 900 tysięcy samochodów. Czarne tablice, bo to o nich mowa, mają już niedługo zniknąć na dobre.

Katalog firm - Serwisy samochodowe


Od 2000 roku w Polsce wprowadzono białe tablice rejestracyjne, które stopniowo zastępowały wydawane wcześniej czarne blachy, dziś bardzo rzadko spotykane, mimo że nadal są legalne. Nowe przepisy jednak mają to niedługo zmienić.

Osoby, które kupowały samochód z czarnymi tablicami z drugiej ręki, mogły jak dotąd zachowywać oryginalne blachy. Aktualnie obowiązujące przepisy pozwalały na zgłaszanie nabycia auta, bez obowiązku przerejestrowania. Wkrótce ma się to jednak zmienić, od 1 stycznia konieczne będzie przerejestrowanie nabytego, używanego auta, przed upływem 30 dni od zakupu. Przepis dotyczy wyłącznie tablic w kolorze białym. Według Centralnej Ewidencji Pojazdów po Polskich drogach wciąż jeszcze spotkać można 861 pojazdów z czarnymi tablicami, co ma niedługo ulec zmianie.

Katalog firm - Akumulatory


Nadchodząca zmiana w przepisach ma na celu ułatwienie identyfikacji samochodu na drodze, co ma między innymi poprawić bezpieczeństwo. Za nieprzerejestrowanie samochodu w terminie grożą wysokie kary pieniężne. Od 500 zł do nawet 1000 zł w przypadku znacznego przekroczenia, wyznaczonego terminu na dopełnienie obowiązku, podyktowanego przez nowe przepisy.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.