Ostatnie w okresie wakacyjnym dożynki gminne w powiecie krośnieńskim odbyły się w Gminie Wojaszówka. Tegorocznym gospodarzem święta plonów było sołectwo Bratkówka.
Dożynki rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej polowej odprawionej w niezwykłej scenerii parku Starowieyskich. Przewodniczył jej proboszcz parafii Ustrobna ks. Artur Progorowicz. Homilię wygłosił misjonarz z Ukrainy ks. Kazimierz Szałaj a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Odrzykonia.W części oficjalnej tradycyjnie nie zabrakło ośpiewania wieńców dożynkowych i obrzędu wręczenia chlebów dożynkowych wójtowi Gminy Wojaszówka i zaproszonym gościom. Jak co roku wójt gminy wręczył również własnoręcznie upieczony chleb gościowi z Ukrainy oraz gospodarzowi sołectwa Bratkówka sołtysowi Józefowi Matłoszowi.

W części artystycznej wystąpiła m.in. Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia, Kapela Folkowa Łemkowyna Plus z Cisnej i Zespół Śpiewaczy Przybowianki a na zakończenie zespół Wymiatacze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.