Społeczność Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie zorganizowała akcję pomocy dla Ani, absolwentki popularnego krośnieńskiego "Elektryka".
W tym roku odbyła się piąta już edycja akcji charytatywnej "Dołącz do obwodu naszych serc" organizowanej przez Zespół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.

- Co roku wspomagamy kogoś akcją świąteczną i jest to zwykle kiermasz i koncert charytatywny. W tym roku wspieramy mieszkającą w Krośnie naszą absolwentkę Anię. Ma 36 lat i urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Wymaga stałego leczenia i ciągłej rehabilitacji. Obecnie jej stan zdrowia pogorszył się na tyle, że musi poruszać się na wózku inwalidzkim - powiedziała Barbara Wojtanowska-Słabik, nauczycielka krośnieńskiego "Elektryka".

Dołącz do obwodu naszych serc

Celem akcji jest zebranie środków, które poprawią jakość życia Ani i umożliwią ciągłą rehabilitację, której koszty są ogromne. Jest ona osobą czynną zawodowo, niezmiernie pogodną i zdeterminowaną.

Pierwsza część akcji odbyła się w listopadzie, kiedy to podczas szkolnych wywiadówek odbył się kiermasz charytatywny.

Dołącz do obwodu naszych serc

Druga część została zorganizowana w sobotni wieczór (16 października) w auli Kampusu Politechnicznego PANS przy ul. Dmochowskiego w Krośnie (Ania jest również absolwentką krośnieńskiej uczelni). Społeczność "Elektryka" przygotowała dla Ani koncert charytatywny połączony z licytacjami, a także kiermasz świąteczny i kiermasz książek. Nie zabrakło także słodkich wypieków.

Dołącz do obwodu naszych serc

Podczas koncertu zaprezentowali się Milena Bielecka, Natalia Zima, Michał Gorajski, Bartosz Pelczar, Filip Ryba, Anna Kandefer, Julia Kudłacz i Julia Tesznar, wystąpiła para taneczna Milena Frydrych i Jarosław Socha, akrobatki z klubu sportowego Sabonia Ustrobna oraz chór szkolny pod kierunkiem Krzysztofa Trybusa. Licytacje prowadzili nauczyciele Marzena Gęsiak i Krzysztof Trybus, a koncert charytatywny uczniowie Kamil Maziarz i Nikodem Węgrzynek.

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia złożyli rektor PANS Zbigniew Barabasz i dyrektor "Elektryka" Marek Kubit.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.