18 grudnia na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów. W tym roku stypendium otrzymało 36 studentów oraz 10 pracowników uczelni.
Rektor dr hab. Zbigniew Barabasz, wspólnie z Prorektor ds. Rozwoju dr Agnieszką Woźniak i Prorektorem ds. Studiów dr Krzysztofem Frączkiem, wręczyli stypendia.

Dr Agnieszka Woźniak przypomniała, że program stypendialny został utworzony przez senat uczelni w 2016 roku i obecnie odbywa się po raz siódmy. Dodała, że dotychczas stypendium otrzymało 54 nauczycieli i 148 studentów.

Wręczenie stypendiów w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie

Stypendium imienia Stanisława Pigonia dla studentów przyznawane jest za osiągnięcia naukowe. Kryteria wyboru stypendystów obejmowały średnią ocen nie mniejszą niż 4,2 oraz udowodnienie co najmniej jednego osiągnięcia naukowego. Dodatkowo brano pod uwagę działalność organizacyjną studentów, z inicjatywy komisji stypendialnej.

Wręczenie stypendiów w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie

Dr hab. Zbigniew Barabasz wyraził swoje zadowolenie z okazji wręczenia stypendiów, podkreślając znaczenie społeczności akademickiej i rozwój studentów oraz pracowników. Zaznaczył, że większość stypendiów przeznaczona jest dla studentów, w uznaniu ich pracy w mijającym roku akademickim, mając nadzieję, że przyczynią się one do dalszego rozwoju uczelni. Stypendia dla pracowników są natomiast przyznawane za osiągnięcia naukowe, wspierając ich rozwój i awans naukowy na uczelni.

Wręczenie stypendiów w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie

Ogółem, na stypendia zakwalifikowało się 36 studentów spośród 45 wnioskujących, co świadczy o wysokim poziomie konkurencji i osiągnięć na uczelni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.