Po raz 15. Gmina Krościenko Wyżne i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym zaprosili na spotkanie wigilijne osoby starsze i samotne z terenu gminy.
Ponad 150 osób, w tym głównie osoby starsze i samotne z Krościenka Wyżnego i Pustyn oraz zaproszeni goście wzięli udział w spotkaniu wigilijnym, które odbyło się dzisiaj (19 grudnia) w sali domu ludowego w Krościenku Wyżnym. Tradycyjnie zostało ono zorganizowane przez Gminę Krościenko Wyżne i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym.

W atmosferę świąt Bożego Narodzenia uczestników spotkania wprowadzili harcerze z 8. Drużyny Harcerskiej "Ventus" im. Szarych Szeregów z Krościenka Wyżnego, którzy przekazali na ręce wójta gminy Krościenko Wyżne Mateusza Liputa i przewodniczącego rady Gminy Krzysztofa Podkula Betlejemskie Światło Pokoju, które przywieźli z Zakopanego.
Z kolei uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym przygotowali jasełka pod kierunkiem Moniki Sieniawskiej i Jadwigi Szajny-Soleckiej.

Spotkanie wigilijne w Krościenku Wyżnym 2023

Życzenia uczestnikom spotkania przekazali wójt i przewodniczący Rady Gminy oraz Lucyna Liput, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krościenku Wyżnym, który był głównym organizatorem spotkania wigilijnego.

- Okres świąteczny skłania nas do wielu refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się święta są znakomitą okazją, by pojednać się z bliźnimi, spędzić więcej czasu w rodzinnym gronie i cieszyć się miłością innych. Każdy z nas w tych dniach zasługuje na to, aby być obdarowany ciepłem i dobrym słowem. Takie jest najważniejsze przesłanie świąt Bożego Narodzenia - powiedziała dyrektor Lucyna Liput, składając życzenia wszystkim zebranym.

Spotkanie wigilijne w Krościenku Wyżnym 2023

Uroczystość wigilijna rozpoczęła się od modlitwy, którą poprowadzili proboszcz parafii Krościenko Wyżne, ks. Wiesław Kałamarz i proboszcz parafii Pustyny ks. Tadeusz Osiński. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego łamania się opłatkiem oraz spożywania potraw wigilijnych, które przygotowała firma AM Catering.

Spotkanie wigilijne w Krościenku Wyżnym 2023

W tym roku w organizację uroczystości wigilijnej w Krościenku Wyżnym, oprócz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, włączyła się także Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich.

- Małgorzata Frydrych, koordynator Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie przygotowała 57 paczek świątecznych dla osób z naszej gminy potrzebujących wsparcia oraz 150 upominków dla wszystkich biorących udział w dzisiejszym spotkaniu - dodała Lucyna Liput.

~Obserwer

20-12-2023 11:30 2 1

Pięknie ale zastanawia mnie jedno: Wigilia z samej nazwy jest tylko jedna i poprzedza w przeddzień jakieś ważne wydarzenie. Ostatnimi czasy mamy "wysyp" wigilii co - tak mi się zdaje - rozmywa znaczenie właściwego aktu. Nie zmienia to faktu, że takie spotkania są piękne, aczkolwiek winny się inaczej zwać. Np. spotkanie przedświątecze.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.