Ministerstwo rozwoju i Technologii odniosło się do informacji, jaką opublikował Polski Związek Działkowców. W odpowiedzi ministerstwo oznajmiło, że nowe przepisy o planowaniu przestrzennym nie grożą likwidacją Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
Dotychczasowy system prawny i jego nowelizacja związana z planowaniem przestrzennym uwzględnia prawo gmin do rozstrzygania w planach miejscowych o lokalizacji ogrodów działkowych. Gminy mogą to robić na etapie kształtowania planu ogólnego, między innymi po to, by zapewnić odpowiednią infrastrukturę ogrodom.

Plany ogólne gmin konsultowane mają być ze społecznością, więc niemożliwe staje się pochopne zaplanowanie infrastruktury, bez uwzględnienia w niej lokalizacji ogródków działkowych. Ministerstwo Rozwoju i Technologii liczy się ze stanowiskiem każdego ze społecznych partnerów, w związku z tym Departament Planowania Przestrzennego MRiT zaprosił na spotkanie z urzędnikami ministerstwa również Przedstawicieli Działkowców, by mogli oni przedstawić swoje postulaty.

MRiT biorąc pod uwagę wszystkie stanowiska w sprawie, dodało do projektu rozporządzenia ogrody działkowe w kolejnej strefie - wielofunkcyjnej z zabudową wielorodzinną.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.