21 grudnia, na placu przy domu ludowym w Głowience, odbył się jarmark bożonarodzeniowy.
Rozpoczęty o godzinie 16, jarmark zgromadził lokalnych rzemieślników, rękodzielników oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Oferta była różnorodna - od tradycyjnych produktów i ozdób świątecznych, po unikatowe rękodzieła.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Głowience

Wśród atrakcji znajdowała się gorąca czekolada, grzane wino oraz kawa, które dostarczały odwiedzającym ciepła i komfortu w zimne i wietrzne popołudnie. Jarmark uświetnił koncert kolęd w wykonaniu solistów ze Studia Gama, wprowadzając w świąteczny nastrój.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Głowience

Wśród wystawców znaleźli się również goście ze słowackiej wsi Oľšavce z powiatu bardejowskiego, którzy zaprezentowali swoje lokalne wyroby. Dla najmłodszych przygotowano specjalną atrakcję - karuzelę wenecką.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Głowience

Jednakże, warunki pogodowe były wyzwaniem dla zwiedzających i wystawców. Silny wiatr, który pojawił się podczas jarmarku, powodował trudności, porywając ozdoby ze stoisk. Mimo to, jarmark cieszył się zainteresowaniem odwiedzających, będąc okazją do świątecznych zakupów i integracji lokalnej społeczności.

~Get

22-12-2023 08:21 5 9

A ciekawe czy koncesja na sprzedaż alkoholu - grzanego wina została opłacona? wójt modliła się ponoć o pogodę bez mrozu i opadów, ale zapomniała o wietrze, który dawał się nieźle we znaki, ciekawe też ile kosztowało wynajęcie karuzeli weneckiej na której troje dzieci się woziło? kolejna chybiona impreza............. niestety
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.