Seniorzy z gminy Korczyna zasiedli wspólnie do wigilijnego stołu, podtrzymując piękny staropolski zwyczaj.
W tygodniu poprzedzającym tegoroczne Święta Bożego Narodzenia odbyły się spotkania przedświąteczne w Dziennym Domu Senior-Wigor w Korczynie oraz w Klubie Seniora w Komborni.

Uczestnicy placówek przygotowali własnoręcznie domowe potrawy, którymi ugościli zaproszonych gości. Nie brakło życzeń, kolędy, ciepła świec i wzruszenia malującego się na twarzach zgromadzonych za świątecznym stołem.

Podczas spotkania w Komborni przypomniano stary zwyczaj moczenia chleba w oleju - to proste danie miało według wierzeń wypędzać z uczestników Wigilii złe duchy. W Korczynie Seniorzy z Dziennego Domu przygotowali dla gości kolejną już produkcję filmową, w której opowiadają o najstarszych tradycjach regionu.

W Komborni z Seniorami świętowali Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, zastępca Wójta Gminy Korczyna Katarzyna Urbanek oraz inspektor ds. promocji i informacji Paweł Gromadzki.

Na śniadanie wigilijne w Korczynie przybyli na zaproszenie Seniorów: ks. proboszcz Edward Sznaj, kustosz Sanktuarium J.S. Pelczara w Korczynie, Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, zastępca Wójta Gminy Katarzyna Urbanek, sekretarz Gminy Korczyna Wioletta Prajzner, skarbnik Gminy Korczyna Aneta Wilusz-Gierlach, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie Wojciech Tomkiewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Korczynie Dorota Pec, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korczynie Halina Półchłopek oraz inspektorzy Urzędu Gminy - Katarzyna Cwynar i Paweł Gromadzki.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.