Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem w Chorkówce. Mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił mu ucieczkę i powiadomił policję.
Wczoraj (26 grudnia) przed godz. 18, w miejscowości Chorkówka, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

- Według wstępnych ustaleń, kierujący volkswagenem, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Świadek zdarzenia, chcąc udzielić pomocy poszkodowanym, podbiegł do uszkodzonego pojazdu. Wówczas zorientował się, że kierujący oraz pasażer volkswagena, znajdują się pod widocznym wpływem alkoholu. Pomimo że mężczyźni nie odnieśli obrażeń, zgłaszający pozostał na miejscu kolizji do czasu przyjazdu powiadomionego wcześniej patrolu - informuje podkom. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.


Badanie stanu trzeźwości 59-letniego kierowcy volkswagena wykazało około 1,8 promila alkoholu w jego organizmie.

- Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo, dlatego grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje podkom. Paweł Buczyński.


~adam

29-12-2023 14:00 4 4

To droga była zła
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.