W RCKP w Krośnie 7 stycznia odbędzie się Koncert Noworoczny Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w koncercie noworocznym Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej oraz zaproszonych gości. Ze sceny zabrzmią polskie i zagraniczne utwory w niemal każdym z muzycznych gatunków. 7 stycznia 2024 warto muzycznie zacząć nowy rok.

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie)
Orkiestra zaangażowana jest w działania artystyczne i życie kulturalne Krosna. Powstała w 1946 roku przy Zakładach Urządzeń Naftowych "Naftomet". Od 2006 roku funkcjonuje w strukturach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. W trakcie wieloletniej działalności batutę nad orkiestrą przejmowali kolejno Konstanty Ekiert, Józef Kołodziej, Marek Drwal i Ireneusz Fatyga.


Od 2007 roku funkcję kapelmistrza pełni Wiesław Wojnar. Orkiestra prowadzi działalność koncertową, propagując kulturę muzyczną i swoje miasto. Koncerty orkiestry cieszą się niezwykłą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy. Swoimi występami muzycy uświetniają organizowane w mieście uroczystości. W 2017 roku muzycy - docenieni przez Prezydenta Miasta Krosna - otrzymali odznaczenie "Za zasługi dla Krosna".

Wystąpią:
Miejska Górnicza Orkiestra Dęta (dyrygent - Wiesław Wojnar)
Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie (klasy Tadeusza Półchłopka)
Elżbieta Gierlicka (fortepian)

Bilety: 30 zł, ulgowy 28 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 25 zł

koncert noworoczny w Krośnie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.