Dzisiaj (27 grudnia) w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów.
Akty mianowania na stopień kaprala wręczył w obecności kadry kierowniczej zastępca Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Kielar. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego.

Grupa młodych funkcjonariuszy ukończyła szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Zastępca Komendanta BiOSG pogratulował absolwentom pozytywnego ukończenia szkoleń i życzył im sukcesów w niełatwej służbie granicznej.

Już w najbliższych dniach młodzi kaprale rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej osób trafi na przejścia graniczne w Korczowej (14), Medyce (10) i Krościenku (6). Pozostali będą służyć w placówkach SG w Lubaczowie, Czarnej Górnej i Wojtkowej.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2023 roku przyjętych zostało 135 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym - 2024 r. planowane jest wcielenie do służby rekordowej w historii BiOSG grupy - 200 osób. Przyjęcia planowane są na styczeń (40 osób), maj (60 osób), wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób).

~Daro

28-12-2023 07:39 3 5

Co raz więcej kobiet w wojsku żenada. Sam byłem żołnierzem zawodowym dziękuję , że już nie jestem ile można patrzeć na kobiety w wojsku , które nawet plecaka nie mogą donieść na wymarszu.Ale niektórzy są zachwyceni,ciekawe czemu możecie się sami domyśleć.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.