W roku 2024, Święto Trzech Króli przypada w sobotę. Jakie prawa przysługują w tej sytuacji?
Kodeks pracy mówi jasno, że dzień wolny zwraca się pracownikowi za święto wypadające w sobotę, a nie w niedzielę czy inny dzień ustawowo wolny od pracy. Co z nadchodzącym świętami Nowego Roku i Trzech Króli?

Pierwszy dzień Nowego Roku 2024 wypada w poniedziałek, więc pracodawcy nie będą musieli dawać zatrudnionym dodatkowego dnia wolnego. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku dnia Trzech Króli, które to święto wypada w sobotę. Od 2011 roku Trzech Króli jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że pracodawca jest nam zobowiązany oddać dzień wolnego, po wspólnym ustaleniu terminu.
~Suweren

03-01-2024 20:25 4 1

Obowiązkowo w to wielkie święto, Polaku, robaku, cebulaku - napij. Wpierw jednak zrób duże zakupy w biedronce lub lidlu. Nie zapomnij o tak podstawowych artykułach jak: kiełbasa, chleb, papier toaletowy, piwo romper lub smakowity argus no i oczywiście wisienka na torcie - lytar krupnika czystego lub ojczystej. Życzymy miłego świętowania.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.