Strażacy z OSP Jedlicze-Męcinka korzystają z nowej remizy. Ta zmiana jest znacząca nie tylko dla samej jednostki, która teraz może liczyć na lepsze warunki, ale także dla całej lokalnej społeczności.
W maju 2022 roku w miejscu, w którym obecnie stoi remiza OSP Jedlicze-Męcinka była pusta, niezagospodarowana przestrzeń, dzisiaj jest to miejsce, z którego w pełni korzystają strażacy. Przy ulicy Betleja stanął nowoczesny budynek, będący olbrzymim skokiem jakościowym w zakresie dotychczasowych warunków służby druhów ochotników.

Inwestycja podzielona była na dwa etapy. W pierwszym etapie w ramach prac powstał budynek w stanie surowym zamkniętym. Drugi etap to kontynuacja dzieła, czyli prace wykończeniowe i instalcje, zarówno w części garażowej, jak i w części socjalnej, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku co zostało wykonane w roku ubiegłym.

remiza OSP Męcinka
Stary budynek remizy OSP w Męcince

Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł nieco ponad 1 340 000 zł, na który oprócz wyżej wymienionych prac składa się także dostawa i montaż wyposażenia, w postaci między innymi: monitoringu, syreny alarmowej, instalacji systemu e-remiza, urządzenia do podwieszania węży, odciągu spalin, pralki, suszarki bębnowej, zabudowy kuchennej, krzeseł, szafy, regałów, szafek ubraniowych oraz wykonanie ogrodzenia wraz z bramą przesuwną.

Strażacy OSP Jedlicze-Męcinka jeszcze do niedawna musieli borykać się z olbrzymimi problemami logistycznymi. Przez pewien czas, pozyskany w 2019 roku nowy lekki samochód Iveco stacjonował w remizie OSP Poręby, co znacznie utrudniało udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Powstanie nowej remizy wpłynie więc niewątpliwie na rozwój jednostki, ale także na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Jedlicze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.