Nadole. Świadek zdarzenia uniemożliwił pijanemu 25-latkowi kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.
Wczoraj (04.01) przed godz. 17, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Nadole doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna, siedzący za kierownicą bmw wjechał na teren jednej z prywatnych posesji, co zwróciło uwagę właściciela.

- Zgłaszający zażądał od kierowcy bmw natychmiastowego opuszczenia terenu posesji. Podczas krótkiej wymiany zdań zorientował się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Wówczas wyciągnął kluczyk ze stacyjki bmw, skutecznie uniemożliwiając kierowcy próbę włączenia się do ruchu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 25-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu - relacjonuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości młodemu mężczyźnie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Policja przypomina: osoba będąca świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzięki zdecydowanej reakcji wobec drogowych przestępców, wykazujemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.


~dziadek

06-01-2024 19:11 1 0

cd. ja mam sztuczną szczękę, więc niech ładuje w kłapaczkę ile wlezie. ;-D
Odpowiedz

~dziadek

05-01-2024 22:19 1 5

Wszystko dobrze jak trafi się na pijanego słabeusza. Gorzej jak za kierownicą samochodu siedzi spity "kark albo beisball", od którego można w dziób dostać i postradać przednie zęby.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.