Aktorzy - amatorzy z grupy teatralnej Mała Scena Wielkich Serc działającej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie zaprezentowali widowisko jasełkowe Betlejem Polskie Lucjana Rydla.
Widowisko jasełkowe Betlejem Polskie Lucjana Rydla rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych: w Polsce współczesnej Lucjanowi Rydlowi (przełom XIX i XX w), historii Polski pisanej złotymi, jak i krwawymi literami oraz w czasach biblijnych.

Betlejem Polskie na scenie RCKP

Rydlowskie Betlejem podjęli na warsztat aktorzy-amatorzy z grupy teatralnej Mała Scena Wielkich Serc działającej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie.
Spektakl rodzinny zaprezentowali 5 stycznia br. na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Betlejem Polskie na scenie RCKP

Jak podkreślają członkowie grupy, w przedstawieniu można odnaleźć akcenty sakralne, patriotyczne i satyryczne. Adaptacja Rydla odsłania wspaniałe karty Biblii jak i historii naszej Ojczyzny.
Betlejem polskie, to rozśpiewana i roztańczona inscenizacja z humorem, gdzie w postaci biblijne, jak i historyczne wcielą się zwyczajni ludzie, którzy na scenie codzienności odgrywają rolę kochających mam, troskliwych tatusiów, synów, córek, pilnych uczniów, rzetelnych pracowników dużych i małych firm, biznesmenów, oddanych pedagogów.

Dochód z rozprowadzanych cegiełek zostanie przeznaczony na krośnieńskie Hospicjum.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.