Ochotnicza Straż Pożarna w Moderówce powitała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Volvo. Star 244 z 1987 r. został przekazany OSP w Dobieszynie.
5 stycznia w Moderówce odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło licznie społeczność lokalną, strażaków, jak również przedstawicieli władz i instytucji wspierających zakup nowego sprzętu. Ochotnicza Straż Pożarna w Moderówce powitała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, zbudowany na podwoziu Volvo, który zastąpi dotychczas służący jednostce pojazd marki Star 244 z 1987 roku.

Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się od hucznego przywitania nowego wozu. Strażacka syrena zawyła, a niebo rozświetliły sztuczne ognie. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko strażacy i ich rodziny, ale również mieszkańcy Moderówki, przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek OSP oraz liczni goście honorowi, w tym Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

Przekazanie samochodu OSP Moderówka

Uroczystość odbyła się z należytym strażackim ceremoniałem pod dowództwem Rafała Janochy, komendanta gminnego ZOSP RP w Jedliczu i prezesa OSP Dobieszyn. Symboliczne klucze do nowego samochodu wręczyli zaproszeni goście, poseł na sejm RP Piotr Babinetz, Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba, radna sejmiku Joanna Brill, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik i sołtys wsi Moderówka Zofia Kusiak.

Przekazanie samochodu OSP Moderówka

O zakupie samochodu mówi Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik:


Po części oficjalnej wszyscy chętni mieli okazję zobaczyć z bliska nowy pojazd oraz porównać go z poprzednikiem, który oficjalnie trafił do OSP Dobieszyn i stanie w garażu obok samochodu marki Renault.

Druga część wydarzenia przeniosła uczestników do sali Domu Ludowego, gdzie miały miejsce wystąpienia, wręczono podziękowania i pamiątkowe statuetki dla zaangażowanych osób w pozyskanie nowego samochodu.

O wielkiej determinacji strażaków z OSP Moderówka w pozyskaniu samochodu i historii jednostki mówi prezes OSP Moderówka dh Ryszard Majsiak:


Uczestnicy uroczystości

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy jest trzecim pojazdem w historii OSP Moderówka i pierwszym fabrycznie nowym.

Zobacz zdjęcia:

~oki

06-01-2024 15:09 1 4

Nie było jak stary jelcz ,który dużo przeszedł ,z przerobionym włącznikiem autopompy z elektrycznego na mechaniczny ,bo ten pierwszy się popsuł ,ale działało ,,i oczywiście motopompa na wózku gdzie po przyjeździe na miejsce należało zobaczyć czy ona jeszcze jest na swoim miejscu ,starsi druchowie pamiętają...
Odpowiedz

~Miejscowy

06-01-2024 14:52 4 6

W imieniu mieszkańców Moderówki i Jaszczwi dziękujemy Pani Burmistrz za bardzo duże zaangażowanie w rozwój naszych miejscowości!
Podziękujemy w najbliższych wyborach!
Odpowiedz

~789opl

06-01-2024 09:37 3 6

po co co wieś straż pożarna trzeba utrzymać remize samochód strażaków a to są nie małe koszty zlikwidować przez pół i zostawić te co jeżdżą na akcje
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.