Wielobarwny pochód po raz kolejny przeszedł ulicami Krosna w uroczystość Trzech Króli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
W uroczystość Trzech Króli (6 stycznia), jak co roku przez miasta i wsie przechodzą kolorowe Orszaki Trzech Króli. W tym roku po raz kolejny również Krosno wzięło udział w barwnym korowodzie.

Orszak Trzech Króli w Krośnie 2024

O godzinie 11:00, wierni zgromadzili się w kościele św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie, aby uczestniczyć w uroczystej mszy świętej. Następnie prowadzeni przez Trzech Króli i świętą rodzinę, wyruszyli w kolorowej procesji ulicami miasta w kierunku Rynku.

Orszak Trzech Króli w Krośnie 2024

Orszak, który od lat przyciąga mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości, jest okazją do wspólnego świętowania oraz wyrażania wiary. Wszystko to odbywa się w atmosferze wspólnoty i radości, podkreślając znaczenie tego wydarzenia.

Orszak Trzech Króli w Krośnie 2024

Zakończenie procesji odbyło się na Rynku, gdzie uczestnicy Orszaku Trzech Króli mają okazję do wspólnego śpiewania i modlitwy. Tegoroczny Orszak w Krośnie ponownie udowodnił, że jest żywą tradycją, która łączy pokolenia, wzmacniając więzi społeczne i duchowe. To wydarzenie, które pozostaje w pamięci uczestników i inspiruje do kolejnych spotkań w przyszłym roku.

~Ala

06-01-2024 21:47 7 9

Szalu nie ma ,ot parada.
Odpowiedz

~Dlm

06-01-2024 18:15 9 12

PO nakaże uczestnictwo w tęczowych marszach. Für DOJCZLAND.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.