Nastolatek zasłabł w łazience. Na szczęście pomoc przyszła na czas.
Do zdarzenia doszło wieczorem w niedzielę 7 stycznia w jednym z budynków przy ulicy Traugutta w Krośnie.

13-letni chłopiec zasłabł w łazience. Na szczęście, został szybko wyciągnięty z pomieszczenia przez członka rodziny.

Na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej oraz zespół ratownictwa medycznego. W momencie ich przybycia, chłopiec był nieprzytomny. Dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej, po kilku minutach udało się przywrócić mu przytomność. Następnie został przetransportowany do szpitala w Krośnie w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

- Strażacy sprawdzili pomieszczenia. W łazience, gdzie przebywał chłopiec, stwierdzili obecność tlenku węgla - czadu. Budynek został przewietrzony - informuje bryg. Dariusz Gruszka, rzecznik PSP w Krośnie. Pozostali członkowie rodziny, obecni w budynku w momencie zdarzenia, nie wymagali hospitalizacji.

Rzecznik krośnieńskich strażaków apeluje o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- Zadbajmy o sprawność urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, sprawdzajmy szczelność i wykonujmy przeglądy okresowe - mówi bryg. Dariusz Gruszka. Dobrym rozwiązaniem jest również montaż czujnika tlenku węgla.

Katalog firm - Instalacje elektryczneOgłoszenia terazKrosno.pl - Dla domu - Narzędzia

Nie znaleziono głoszeń. Dodaj ogłoszenie


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.