Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Korczyny. Tradycyjnie odbył się pod patronatem ks. prob. Edwarda Sznaja oraz Wójta Gminy Korczyna Jana Zycha, wspólnie z Fundacją Orszaku Trzech Króli.
Organizacją i koordynacją Orszaku Trzech Króli w Korczynie zajmował się Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie.

Centralnym punktem wydarzenia był moment Mszy Świętej, która odbyła się w korczyńskim Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara. Homilię wygłosił ks. Rafał Rusinek, niosąc ze sobą przesłanie pokoju, miłości i wspólnoty.

Orszak Trzech Króli w Korczynie 2024

W role Trzech Króli, którzy wędrowali, by oddać hołd Dzieciątku Jezus, wcielili się Grzegorz Półchłopek, Krzysztof Kwiatkowski oraz Marek Marcisz, natomiast Świętą Rodzinę reprezentowali Zuzanna i Jarosław Banasiowie wraz z dziećmi.

Orszak Trzech Króli w Korczynie 2024

- Niezaprzeczalnymi bohaterami Orszaku Trzech Króli są ci, którzy w sposób bezinteresowny wkładają serce i wysiłek, aby uczynić to wydarzenie niezapomnianym dla wszystkich. Dlatego też serdeczne podziękowania kierujemy do KGW Korczyna oraz KGW Korczyna-Sporne za ich wsparcie i zaangażowanie. Wielkie słowa uznania należą się Wojciechowi Pelczarowi, który wraz z wnukiem zapewnił bryczkę oraz jej obsługę, tworząc element tej uroczystości. Na koniach, w roli rycerzy, wystąpili Katarzyna Dołęgowska, Katarzyna Masłyk-Zych i Jakub Konop. Nie możemy zapomnieć o tym, że bez wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej w Korczynie oraz policji z Posterunku w Korczynie, którzy zabezpieczali trasę Orszaku, nie byłoby możliwej realizacji tego wydarzenia. Ich zaangażowanie i profesjonalizm zapewniły bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom. Oprawa Orszaku nie byłaby kompletna bez zaangażowania instytucji i grup społecznych. Dlatego chcemy serdecznie podziękować Dziennemu Domowi Senior Wigor w Korczynie, harcerzom z 20. Drużyny Harcerskiej Pagoda działającej przy Szkole Podstawowej w Korczynie, Chórowi Chorus pod dyrygencją Stanisława Szostaka oraz Zespołowi Ludowemu Korczyna pod kierownictwem Agaty Pucykowicz za ich wkład w oprawę artystyczną Orszaku. Wyjątkową atmosferę stworzyła również żywa szopka, za którą serdecznie dziękujemy Tomaszowi Wajdowiczowi i Bogdanowi Jabłońskiemu, to oni zapewnili zwierzęta i sprawili, że ta sceniczna rekonstrukcja była bardzo atrakcyjna, szczególnie dla najmłodszych, uczestników Orszaku - przekazał Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.