W Jedliczu 6 stycznia, tradycyjnie już został zorganizowany barwny Orszak Trzech Króli.
W dniu 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Jedlicza przeszedł Orszak Trzech Króli, któremu w tym roku towarzyszyło hasło "W jasełkach leży".

Uroczystości rozpoczęła msza święta celebrowana przez proboszcza jedlickiej parafii księdza Tadeusza Deca. Po nabożeństwie barwny, rozśpiewany korowód prowadzony przez trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz Gwiazdę Betlejemską przemaszerował w kierunku Starej Kuźni. Za gwiazdą podążała kareta zaprzęgnięta w dwa piękne konie, która wiozła Świętą Rodzinę.

Orszak Trzech Króli w Jedliczu 2024

Tradycyjnie już, dzięki Fundacji Orszak Trzech Króli, uczestnicy pochodu otrzymali symboliczne korony, nawiązujące wprost do biblijnych Mędrców ze Wschodu i śpiewniki z kolędami.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz goście, z uśmiechem i pieśnią na ustach przybyli do wspomnianej Kuźni, gdzie kontynuowano wesołe kolędowanie. Na uczestników orszaku oczekiwała już grupa obrzędowa "Dłużanki" z Długiego oraz zespół "Magnolia" z Podniebyla, zapraszając wszystkich do radosnego śpiewania.

Orszak Trzech Króli w Jedliczu 2024

Po okolicznościowych wystąpieniach, na zakończenie zakolędowały dzieci ze scholi parafialnej Jedliczu. Na uwagę zasługuje znakomite przygotowanie młodych śpiewaków, którzy sprawili, że to sympatyczne spotkanie nabrało jeszcze cieplejszego, rodzinnego charakteru.

Orszak Trzech Króli w Jedliczu 2024

Dla wszystkich chętnych dostępna była gorąca herbata i ciepły posiłek, a dla najmłodszych słodycze, którymi częstowali główni bohaterowie, patroni tego dnia - trzej królowie.

Organizatorami wydarzenia byli: Proboszcz Parafii pw. św. Antoniego w Jedliczu, Burmistrz Gminy Jedlicze, Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Kuźnia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.