Klimatyzowana sala, przestronna antresola i kuchnia z wyposażeniem którego może pozazdrościć niejedna restauracja - w Żeglcach za ponad 1,3 mln wybudowano i wyposażono nowy Dom Ludowy. W sobotę odbyło się jego oficjalne otwarcie.
Na uroczystość przybyli mieszkańcy Żeglec i Gminy Chorkówka, zaproszeni goście oraz władze samorządowe. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Dariusz Sobieraj - Radny Województwa Podkarpackiego, Andrzej Koniecki - Wójt Gminy Chorkówka, Maciej Sekuła - Przewodniczący Rady Gminy Chorkówka, Grzegorz Węgrzynowski - Sołtys Sołectwa Żeglce i Tadeusz Malik - Radny Rady Gminy Chorkówka. W uroczystości uczestniczył również ks. prałat Jan Luchowski, proboszcz parafii w Żeglcach.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi goście udali się na salę, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Gospodarz miejscowości podziękował wszystkim którzy przyczynili się do budowy Domu Ludowego, głos zabrali zaproszeni goście i władze samorządowe. - Chciałbym wyrazić ogromną radość. Doczekaliśmy tego dnia, że zamiast najbrzydszego Domu Ludowego który jeszcze tak niedawno stał przy drodze dzisiaj oddajemy do użytki najładniejszy Dom Ludowy w całej Gminie - może nie największy ale najładniejszy i najlepiej wyposażony - mówił Andrzej Koniecki, Wójt Gminy Chorkówka. W swoim wystąpieniu podkreślił dobrą współpracę z Radą Gminy poprzedniej i obecnej kadencji. - W poprzedniej kadencji zapadała decyzja o budowie Domu Ludowego. Decyzja zapadała w momencie kiedy pojawiła się szansa na dofinansowanie. Zrobiliśmy dokumentację, zdążyliśmy z pozwoleniem na budowę i złożyliśmy w odpowiednim czasie wniosek i otrzymaliśmy dotację. Godny podkreślenia jest dobry klimat jaki towarzyszył budowie w poprzedniej i obecnej kadencji Rady Gminy - mówił Wójt.W programie imprezy oprócz przemówień i podziękowań znalazł się występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żeglcach i młodzieży działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chorkówce.

Koszt budowy Domu Ludowego i wyposażenia wyniósł ponad 1,3 mln złotych z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 0,5 mln złotych. Powierzchnia użytkowa to ponad 520 m2. Na parterze znajduje się sala zabaw o powierzchni ponad 250 m2 z pełnym zapleczem sanitarnym i kuchennym. Na piętrze i antresoli znalazły się pomieszczenia dla gości, magazynki i pokój dla sołtysa. Całe wyposażenie jest nowe, w kuchni znalazło się miejsce m.in. na kuchnię gastronomiczną 5-palnikową, piec konwekcyjny, taboret gazowy o dużej mocy, chłodnie i profesjonalną zmywarkę przemysłową.

Dom Ludowy w Żeglcach ma służyć mieszkańcom Żeglec i Gminy Chorkówka. Wraz z zapleczem można go również wynająć odpłatnie na spotkania i uroczystości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.