Stadion sportowy w Dobieszynie był areną zmagać strażaków - ochotników z Gminy Jedlicze i Miasta Krosna. W szranki stanęło 28 drużyn. W kategorii seniorzy pierwsze miejsca zdobyli druhowie z Długiego i Turaszówki. Zobacz zdjęcia i film.
Zawody sportowo - pożarnicze rozegrane w niedzielę przyciągnęły na stadion wielu widzów. Nic dziwnego, emocji nie brakowało, a pogoda zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W zawodach wzięło udział łącznie 28 drużyn z terenu Gminy Jedlicze i Miasta Krosna. Każda z nich musiała sprawdzić się w dwóch konkurencjach - sztafecie i rozwinięciu (ćwiczeniu) bojowym.

Gminę Jedlicze reprezentowało 12 drużyn w grupie A seniorów, 1 drużyna w grupie C kobiet i 11 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopców i dziewcząt. Zaciętą rywalizację w grupie A seniorów wygrała drużyna strażaków ochotników z Długiego, drugie miejsce zajęli druhowie z Potoku, a trzecie drużyna z Podniebyla.

Wyniki rywalizacji:
MDP Dziewczęta:
1. Długie
2. Żarnowiec
3. Potok
4. Dobieszyn

MDP Chłopcy:
1. Dobieszyn
2. Długie
3. Żarnowiec
4. Potok
5. Podniebyle
6. Męcinka
7. Moderówka

Zawody OSP w Dobieszynie

Seniorzy A Jedlicze
1. Długie
2. Potok
3. Podniebyle
4. Moderówka
5. Męcinka
6. Jaszczew
7. Dobieszyn
8. Piotrówka
9. Jedlicze
10. Poręby
Chlebna (dyskw.)
Żarnowiec (dyskw.)

Kobiety C Jedlicze
1. ModerówkaKrosno było reprezentowane przez cztery drużyny. Najsprawniej z dwoma konkurencjami poradzili sobie druhowie z dzielnicy Turaszówka.

Wyniki rywalizacji:
Seniorzy A Krosno
1. Turaszówka
2. Polanka
3. Suchodów
4. Białobrzegi

Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Podczas imprezy brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono Rafała Niezgodę. Były również specjalne statuetki i dyplomy dla najmłodszych uczestników zawodów - Amelii Wójtowicz i Macieja Krawczyka.