Niezależna grupa teatralna Wariates złożona z uczniów krośnieńskich szkół średnich zaprezentowała spektakl "Mistrz i Małgorzata".
Grupa teatralna Wariates została założona przez młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, ale z biegiem czasu do grupy dołączała młodzież z innych krośnieńskich szkół średnich z Krosna.
Młodzież nad spektaklem "Mistrz i Małgorzata" pracowała prawie rok, a do premiery przygotowywali się w różnych miejscach, jak choćby w Parku Jordanowskim i kawiarence jordanowskiej, Centrum Aktywności Młodzieży na krośnieńskim rynku, salce oo. Kapucynów, a końcowe próby z świetleniem i nagłośnieniem odbywały się w RCKP.

Mistrz i Małgorzata na scenie RCKP


Efekty pracy można było zobaczyć 17 stycznia br. Spektakl "Mistrz i Małgorzata" został wystawiony na deskach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, a na scenie wystąpili: Anna Łącka, Maria Rymar, Lena Węgrzyńska, Maciej Belczyk, Bartosz Mularski, Olga Zając, Eunika Pacuta, Karolina Wacek, Jędrzej Nowakowski, Aleksander Niepokój, Katarzyna Michalska, Daminika Dzeruzhynskaya, Eliza Pitrus, Witold Mysza, Katarzyna Chomycz, Kinga Moskal, Zuzanna Kalicińska, Kamila Gonet, Aleksandra Mach, Przemysław Płatek, Karolina Kaczkowska; scenariusz i pomysł sztuki - Emma Macoch.

Mistrz i Małgorzata na scenie RCKP


Wydarzenie objęła patronatem Marta Rymar dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie, a w spektakl zaangażowani są także członkowie Młodzieżowej Rady Muzeum Rzemiosła.

- Młodzież jest bardzo aktywna, z wizją swojej przyszłości, spełnienia swoich marzeń i jedną z tych wizji jest spektakl "Mistrz i Małgorzata". Jest to jedna z wielu inicjatyw naszej młodzieżowej Rady, a kolejne są przed nimi, gdyż pomysłów im nie brakuje. Ze swojej strony staram się ich wspierać. Rada muzealna ma swój budżet i dzięki temu mogli wydrukować plakaty, a także zakupić część potrzebnych rekwizytów do przedstawienia. Żeby dojść do finału musieli pokonać długą drogę, która czasami była wyboista, ale w efekcie spełnianie marzeń jest czymś najwspanialszym, a efektem jest dzisiejszy spektakl - powiedziała dyrektor Marta Rymar.

Dzisiaj spektakl zostanie zaprezentowany w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie o godz. 10.00.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.