Już od marca nauczyciele będą dostawać wyższe pensje, otrzymają też wyrównanie za styczeń i luty. To jednak nie koniec rewolucyjnych zmian w szkolnictwie. Prace domowe znikną w szkołach podstawowych.
Obowiązkowe zadania domowe mają zniknąć ze szkół, znany jest już termin, kiedy to nastąpi. Rozporządzenie dotyczące prac domowych zacznie obowiązywać od kwietnia.

Prace domowe nie znikną ze szkół całkiem, przestaną być jednak obowiązkowe. W klasach 1-3 nie przewiduje się zadawania prac do domu wcale. Klasy 4-8 będą mieć zadania tylko dla chętnych, bez wystawiania za nie ocen. Zdaniem polityków prace domowe są łamaniem praw dziecka, z tego względu przygotowane zostało rozporządzenie, które ma załatwić ten problem.

Zmiany w szkolnictwie są duże, również jeśli chodzi o pensje dla nauczycieli. Podwyżki mają być spore, bo aż o 30% czyli o wiele więcej niż to, co miał w planach poprzedni rząd. Pierwsze, podwyższone pensje nauczyciele mają dostać już w marcu. Nie zostanie pominięte także wyrównanie za styczeń i luty.

Ogłoszenia terazKrosno.pl - Praca - Zatrudnię

Więcej ogłoszeń | Dodaj ogłoszenie


~mroczneczasy

27-01-2024 12:47 0 0

Spoko i tak każdy dzieciak z chowu bezstresowego zostanie ,,jutuberem''. Po 2000 i tak żyjemy jak w filmie ,,idjokracja'', córka znajomego chodzi nawet do wc z telefonem oglądając tiktoka. Na inteligencji i tak nic nie stracą, za moich czasów trzeba było trochę wysiłku żeby odrobić zadanie (biblioteka, encyklopedie itp), teraz wystarczy odpalić kompa.
Odpowiedz

~antyekoswir

25-01-2024 01:27 1 4

do wywłaszczony
słaba syt. materialna występuje wszędzie w mniejszym lub większym stopniu, więc nie dziwne, że przez tyle lat poznał Pan rodziny w trudnej sytuacji finansowej. Wręcz dziwne (ale oczywiście pozytywne) byłoby, gdyby stało się inaczej. Natomiast fakty są takie, że problem częściej dotyka nas niż naszych zachodnich sąsiadów, a statystycznie przeciętny Niemiec jest w stanie zaoszczędzić wyraźnie większy % wynagrodzenia niż przeciętny Polak
Odpowiedz

~wywłaszczony

24-01-2024 19:31 3 3

Cyt."Najsłabiej zarabiający ludzie w niemczech zwykle żyją na lepszym poziomie niż ci ze średnim wynagrodzeniem w Polsce." Proszę nie pleść takich farmazonów. Pracuję od 15 lat w Monachium, znam wiele niemieckich rodzin, które co miesiąc ledwie wiążą koniec z końcem. Polacy często pracują na czarno, nie martwiąc się co będzie jutro? Znam wielu Polaków, którzy pracowali i żyli jak pączki w maśle. Dzisiaj zdrowie padło, a emerytura marna i jak teraz żyć? Wszędzie dobrze, gdzie nas niema.
Odpowiedz

~Korczyniak

23-01-2024 11:45 0 4

Szkoła niech uczy wszystkiego co potrzebne: matematyki, języków, polskiego, historii... - A nie wychowuje i indoktrynuje!
Rodzice niech rozmawiają z dziećmi, wychodzą na spacery, zabawy... - A nie odrabiają lekcje, kleją kostki z papieru i budują ludziki z kasztanów!
A dzieci niech się uczą w szkole, a w domu odpoczywają.
Kiedyś pójdą do pracy tam, gdzie ich będą chcieli przyjąć i gdzie im najwięcej zapłacą. Może u Niemca, może u Anglika, ale najlepiej żeby u siebie w kraju.
Odpowiedz

~xyz

22-01-2024 16:55 14 10

Śmieszy mnie ten komentarz o "polskich głupich niewolnikach" w niemczech. Najsłabiej zarabiający ludzie w niemczech zwykle żyją na lepszym poziomie niż ci ze średnim wynagrodzeniem w Polsce. Po rządach pis mamy gospodarkę w ruinie, ludzi nie stać na mieszkanie. Miał być wielki powrót emigrantów-jest jeszcze większa emigracja. My będziemy teraz odbudowywać gospodarkę przez lata, a na obczyźnie rodacy będą żyć w spokoju na ludzkim poziomie. Gratuluję i zazdroszczę im odwagi i decyzji o wyjeździe!
Odpowiedz

~AS

22-01-2024 12:43 1 3

Teraz to dopiero geniuszy wyszkolą .Po podstawówce od razu na studia się będą wybierać.
Odpowiedz

~olo

22-01-2024 11:38 2 6

Nic z tego nie będzie.
Odpowiedz

~óczeń

22-01-2024 10:49 2 5

Najlepiej to szkoły całkowicie zlikwidować. Dzieci nie będą mieć stresu. A jakie oszczędności w budżecie państwa!
Odpowiedz

~alf

22-01-2024 09:48 0 2

Rodzice sami znajdą zadanie domowe dla swoich dzieci: korepetycje, dodatkowe lekcje języka, zajęcia muzyczne.... Byle mieć spokój od dziecka...
Odpowiedz

~reforma

22-01-2024 09:09 13 3

Więcej spacerów, ciekawych i różnorodnych ćwiczeń, a nie szarych kserówek, które nudzą mózg. Postawić na religioznawstwo - niech dzieciaki zobaczą, że każda religia ma podobne cechy do siebie. Mniej fanatyków nam wyrośnie. A niemieckiego uczenie się wyjdzie tylko na dobre, bo firm z Niemiec jest w Polsce najwięcej. Straszyć nie musicie, bo Polacy od wielu lat z własnej woli wyjeżdżają tam do pracy zarobkowej oczywiście z reguły bez znajomości języka.
Odpowiedz

~stary nauczyciel

22-01-2024 08:48 1 5

Tak... po co się uczyć? Najlepiej niech się dzieci tylko bawią, grają na komputerach. Potem jak skończą podstawówkę, niech chodzą na korepetycje, bo trzeba iść na dobre studia. A tu się tabliczki mnożenia nie umie. Jest problem z czytaniem ze zrozumieniem itp. Ale najważniejsze, że trzeba się bawić i miło spędzić czas. "Takie będą Rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie".
Odpowiedz

~Demokrata

22-01-2024 08:47 0 2

Gdzie takie dziecko znajdzie pracę jak dorośnie nie będzie umieć liczyć nawet do stu nie będzie wiedzieć jaka jest stolica Polski, nie będzie wiedzieć kto napisał trylogię, zawsze były zadania domowe i człowiek miał czas na wszystko, na zabawę. na jazdę na nartach czy łyżwach
Odpowiedz

~Cooo

22-01-2024 00:26 8 3

Wreszcie mniej zajęć domowych dla rodziców? :)
Odpowiedz

~Rudy złodziej oszust

21-01-2024 17:57 7 22

To wspaniała wiadomość, pycha. Teraz czekamy na zmiejszenie ilości godzin z matematyki, fizyki, chemii, historii, geografii i polskiego. W zamian dajcie 6 godzin niemieckiego dziennie aby polski niewolnik głupi jeździł na szparagi do bauera.
Odpowiedz

~Ted

21-01-2024 14:17 21 4

Duża pochwała dla rządzących. Nareszcie ktoś o tym pomyślał.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.