W Żeglcach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek z akcją charytatywną dla Antosia.
W magiczną atmosferę wspólnego kolędowania wprowadził wszystkich zebranych niezwykły Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się 28 stycznia br. w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żeglcach. Nie tylko była to okazja do delektowania się pięknem tradycyjnych polskich melodii świątecznych, ale również do wykazania się empatią w ramach charytatywnej akcji dla Antosia z Wietrzna.

Pomysłodawcą koncertu było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce a wykonawcami zespół artystów, którzy z pasją i zaangażowaniem działają przy Gminnym Centrum Kultury. Celem tego spotkania było jedynie stworzenie wyjątkowego wydarzenia kulturalnego oraz wsparcie dla Antosia.

koncert kolęd w Żeglcach

Występy poprzedzone były mszą świętą. Następnie artyści zaserwowali publiczności bogaty repertuar, obejmujący zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne interpretacje kolęd i pastorałek. Piękne głosy w połączeniu z umiejętnościami instrumentalnymi, stworzyły niepowtarzalną aurę, która doskonale oddawała ducha bożonarodzeniowego kolędowania. Niektóre utwory były znane i lubiane przez wszystkich, inne zaskakiwały nowatorskim podejściem do tradycyjnych melodii.

Publiczność nie tylko słuchała, ale również brała udział w koncercie, nucąc razem z artystami. Podczas koncertu zaprezentowali się: Chór Legato, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy Zazula oraz Indygo zespół wokalny. Artystów przygotowała Magdalena Makiel instruktor wokalny. Występom wokalnym towarzyszył zespół instrumentalny w składzie: Grzegorz Makiel - gitara, Grzegorz Bałuka - pianino, Kamil Kasprzyk - instrumenty perkusyjne.

Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka oraz Małgorzata Wierdak Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce wręczyli artystom słodkie upominki w ramach podziękowań za ich pasję, pracę i zaangażowanie w to wydarzenie.

Koncert kolęd i pastorałek z akcją charytatywną dla Antosia to wyjątkowe wydarzenie, które pokazało, że sztuka może pełnić ważną rolę, nie tylko w dziedzinie kulturalnej, ale także społecznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.